pupil

  pupil

  Sucha karma dla kota to bardzo dobre uzupełnienie codziennej diety futrzanego przyjaciela. Należy zadbać o to, aby podawany pokarm był bogaty w składniki odżywcze, odpowiedzialne za prawidłowy rozwój zwierzęcia. Dobre suche karmy dla kota mogą zapewnić nie tylko zdrowie i kondycję, ale również pozytywnie wpłynąć na wygląd pupila.

  Dobry opiekun zwraca uwagę na potrzeby swojego pupila, a także uczy się jego języka. Niestety psychika psów jest nieco bardziej skomplikowana, niż mogłoby się nam wydawać. Czworonogi potrafią odczuwać złość, smutek czy radość. Jak więc umiejętnie odczytywać ich emocje? O tym opowiedzieli nam Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków, behawioryści oraz autorzy książki "Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa".

  Udając się za granicę, nie zawsze chcemy lub możemy zostawić z kimś naszego pupila. Podróże do innych krajów z czworonogiem wiążą się z koniecznością wyrobienia mu paszportu. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na przygotowanie podróży z psem, bowiem na cały proces wyrobienia paszportu dla psa składa się kilka kroków.

  Andrzej Kosiorek to ptasi specjalista i twórca papuziej telewizji. U Olgi Borys mieszka JoJo (ostatnio zwany "Burkiem"), a Żaczek kiedyś zdecydował się "pomóc" Ewie Siedleckiej przy wywiadzie. Wszystkich naszych gości łączy jedno - kochają papugi. W naszym programie opowiedzieli, jak dbać o te piękne ptaki. Co należy wziąć pod uwagę zanim je przygarniemy?

  "To tak jakby przez 20 lat mieć 2-letnie dziecko, które potrzebuje ciągłej atencji" - mówi o opiece nad lemurem Jagoda Kozyra. Jej chłopak Dominik Sajdek postanowił udomowić lemura Scotta. Teraz są nierozłączni. Jak wygląda opieka nad tym zwierzęciem? Czy lemura można porównać z jakimkolwiek innym pupilem?

  Z punktu widzenia nauki odtworzenie zwierzęcia na podstawie DNA jest już możliwe. Mimo iż, w tej chwili kosztuje to około 100 tysięcy dolarów i ... jest zakazane prawnie, to jedna z lubelskich firm ma w swojej ofercie "Pamiątkę DNA". Na czym polega ta usługa i czy na podstawie danych przechowywanych w takiej postaci, będzie możliwe sklonowanie zwierzęcia za 20, 30 lat? W studiu Dzień Dobry TVN o swoich ukochanych czworonogach i stosunku do ich ewentualnego klonowania opowiedzieli nam: Dawid Woliński i Aneta Awtoniuk.

  Święta to czas radości, miłości i odpoczynku w rodzinnym gronie. Nie zapominajmy też o naszych małych milusińskich. Im też od życia coś się należy;)

  Odpalając sylwestrowe fajerwerki, zapominamy niestety o tym, że huku wystrzeliwanych petard boją się zwierzęta. Niektóre z nich nawet przypłacają to zawałem serca. Jak zatem pomóc zwierzakom przetrwać Sylwestra? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego.

  Komórki macierzyste robią furorę w medycynie, także w weterynarii. Jakie choroby u zwierząt można leczyć za pomocą komórek macierzystych? Na czym polega terapia komórkami macierzystymi? Czy są jakieś przeciwwskazania do leczenia tą metodą? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN - lekarzem weterynarii Jerzym Kemilewem.

  W Katowicach psy z całego świata walczyły o tytuł najpiękniejszego rasowego pupila. Jak właściciele przygotowywali swoje pieski do występu przed jury? Niektórzy z Was będą zaskoczeni.

  Niestety zdarzają się ludzie, którzy porzucają zwierzęta. Czasami oddają je do schronisk, a czasami niestety zostawiają w przypadkowych miejscach. Z jakich powodów ludzie porzucają zwierzęta? O czym warto pomyśleć zanim weźmie się do domu zwierzę? Ile psów przebywa w polskich schroniskach? W Dzień Dobry TVN gościliśmy rzecznika Centrum Pomocy Zwierzętom "TRIP" Łukasza Bodzińskiego.

  W studiu Dzień Dobry TVN naszym gościem był chomik Pusia. Upodobała sobie Marcina Prokopa, a może to Marcin upodobał sobie Pusię?:) Zobaczcie, jak chomik zwiedzał miniaturowe domki, z miniaturowymi przedmiotami. Słodziak, prawda?

  Wielokrotnie występowała na naszym czerwonym dywanie, ale nigdy w odpowiedniej dla siebie kreacji. Dzisiaj, specjalnie dla niej, początkujący projektant zaprojektował i uszył szykowny ciuch. Być może dzięki temu projektowi i tej uroczej gwieździe Piotr Czajczyński wybije się w świecie mody :) Poznajcie Zuzię! Podoba się Wam?

  Od samego rana, Klaudia Halejcio wspólnie z "Chloe", wybierały najlepsze, z nadesłanych przez Państwa zdjęć pupili. Poniżej możecie zobaczyć efekt ich pracy :)

  Dlaczego tak trudno przekonać Polaków do tego, by sprzątali po swoim psie? Są osoby, które sprzątają tylko wtedy, gdy pupil zrobi kupę w ich własnym ogródku, a na tzw. ziemi niczyjej już nie sprzątają. Dlaczego właściciele psów nie chcą zrozumieć, że psie odchody mogą innym przeszkadzać? A może problem polega na tym, że brzydzą się to robić? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy socjologa dr Tomasza Sobierajskiego i Artura Buczyńskiego, zastępcę burmistrza dzielnicy Wilanów w Warszawie.