Ogród

Jakie kwiaty kupić na Walentynki? "Liczy się oryginalność formy"

Ogród

Autor:
Sabina
Zięba
 Idealny bukiet na Walentynki
Idealny bukiet na Walentynki Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Walentynki już za kilka dni, w związku z czym warto się zastanowić, jakie kwiaty podarować ukochanej osobie. Które rośliny najlepiej wybrać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka, Anna Wojtala.

Czy czerwona róża to dobry pomysł?

Anna Wojtala twierdzi, że nie ma czegoś takiego, jak bukiet idealny - ważne tylko, żeby kwiaty były kupione szczerze, a nie na zasadzie "bo trzeba". Najlepiej kupić te rośliny, które wybranka najbardziej lubi. Warto jednak zainteresować się sezonowymi kwiatami, zamiast decydować się na klasyczną czerwoną różę. Dobrze kupić coś oryginalnego i tym samym zaskoczyć osobę obdarowywaną

- Jeżeli już bardzo chcemy tę czerwoną różę, która rzeczywiście będzie nam symbolizowała płomienną miłość to "na tiry", czyli dużo, z rozmachem. (...) Natomiast jeżeli bardzo chcemy pojedynczą sztukę i chcemy zaskoczyć, żeby to było bardziej oryginalne - i warto jeszcze dodatkowo nauczyć się nazwy tego jednego kwiatka, którego się niesie - to np. może to być anemon - mówiła Anna Wojtala w Dzień Dobry TVN.

Specjalistka powiedziała, że w tym momencie najpiękniejszymi kwiatami sezonowymi oprócz anemonów, będą kwiaty cebulowe wczesnowiosenne, narcyzy, tulipany, jaskry czy np. żarnowce lub maki. Nie warto z kolei dawać chryzantem i kalii, gdyż kojarzą się z pogrzebem oraz smutkiem.

Znaczenie kolorów kwiatów

Specjalistka doradziła, że liczba kwiatów jest umowna i nie jest powiedziane, że najlepszy bukiet powinien mieć określoną ilość łodyg. Lepiej jednak kupić 3 oryginalne gatunki, niż 21 goździków. A jak sprawa wygląda z kolorami? Otóż poszczególne barwy mają swoje znaczenie.

  • Biały - niewinność, lojalność,
  • czerwony – miłość,
  • różowy - szlachetność, podziw, wdzięczność, kobiecość, delikatność,
  • żółty - zazdrość bądź uczucie platoniczne, ale również wyrażenie gratulacji,
  • niebieski - siła i władza, ale również wierność,
  • fiolet - kiedyś smutek, pokuta i żałoba. Obecnie bogactwo i elegancja.

- Teraz już się jakoś bardzo do tych kolorów nie przywiązuje. Jednak mimo wszystko liczy się chyba bardziej oryginalność formy - dodała Anna Wojtala w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości