Czaty

Nie decydujesz się na badania krwi z powodu obawy przed Covid-19? Możesz je zrobić w domu lub biurze

Czaty

Nie decydujesz się na badania krwi z powodu obawy przed Covid-19? Możesz je zrobić w domu lub biurze

Domowe oraz biurowe badania krwi to wygodne rozwiązanie dla każdego. Umożliwiają one ominięcie kolejek i kontaktu z innymi w przychodni czy punkcie pobrań. Więcej informacji na ich temat przekazał w naszym studiu Dominik Swadźba, ze start-upu uPacjenta.pl.

Badania profilaktyczne - dlaczego są istotne?

Z powodu koronawirusa i obawy przed nim wiele osób zaniedbało badania profilaktyczne, które są niezwykle istotne, ponieważ mogą uratować życie.

To że jest pandemia nie oznacza, że nie ma innych chorób i wszystkie badania, jak morfologia, próby wątrobowe, lipidogram, nawet u zdrowego człowieka, mogą wcześniej wykryć pewnego rodzaju nieprawidłowości, które mogą powodować jakieś poważne (...) choroby. Dzięki wczesnemu wykryciu możemy zapobiec tym chorobom

- zauważył Dominik Swadźba, z uPacjenta.pl.

Badania krwi w domu i biurze

Nasz gość dodał także, że zdrowa osoba powinna wykonywać badania profilaktyczne raz w roku. Ci, którzy unikają laboratoriów i przychodni z obawy przed zarażeniem się koronawirusem mogą zbadać swoją krew w domu lub biurze.

Takie badania zajmują mniej czasu i są bezpieczniejsze

- stwierdził Dominik Swadźba.

Taka opcja sprawdzi się również w przypadku osób, którym robi się słabo już po samym wejściu do punktu pobrań.

Nie warto zaniedbywać swojego zdrowia z tego powodu. Już lepiej zamówić sobie badanie do domu, gdzie pielęgniarka wszystko wytłumaczy, gdzie można położyć się na kanapie, dać nogi do góry. To powoduje, że człowiek nie ma reakcji omdlenia

- powiedział nasz gość.

Więcej informacji znajdziecie w rozmowie ze studia i odpowiedziach eksperta na czacie.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
79
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0