Sport i fitness

Jak tańczyć bachatę? Mistrzowie Polski pokazali, że to całkiem proste

Sport i fitness

Autor:
Maria
Czarniecka
Tańczymy bachatę
Tańczymy bachatęDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Bachata to taniec latynoamerykański wywodzący się z Dominikany, który jest nie tylko doskonałym sposobem na utrzymanie dobrej sylwetki, ale również na rozwój relacji między partnerami. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Daniela Herczyńskiego i Martę Zielińską, którzy pokazali naszym widzom podstawowy krok tego tańca.

Jak tańczyć bachatę? Podstawowe kroki

Na scenie Dzień Dobry TVN Marta Zielińska i Daniel Herczyński zaprezentowali swoje umiejętności, dzięki którym zdobyli mistrzostwo Polski w bachacie, a następnie pokazali podstawowe kroki tego tańca. Okazało się, że Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński są na tyle pojętnymi uczniami, że nasi goście zachęcili ich do wykonania bardziej zaawansowanych ruchów. Sprawdźcie, jak poszło naszym prowadzącym.

Bachata: skąd pochodzi ten taniec?

Bachata to latynoamerykański taniec pochodzący z Dominikany. Utwory dobierane do niego mówią o rozstaniu, smutku oraz złamanym sercu, dlatego określane są mianem amargue, czyli gorzkiej muzyki. Samo słowo "bachata" oznacza zabawę, imprezę. Taniec ten dzieli się na dwa style: sensual i dominicana. Sensual, jak sama nazwa wskazuje, to styl charakteryzujący się bliskością, eksponowaniem wdzięków ciała. Bachata dominicana jest z kolei żywsza i szybsza.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Dorota Wellman z wizytą u Katarzyny Olubińskiej-Godlewskiej. "Po narodzinach dziecka ja też już jestem inna"

"Osoba, która doświadczyła przemocy, czuje się winna". Ewelina Flinta i Niebieska Linia ruszają z pomocą

Ma dość bycia postrzeganym jako "gej bez ręki". "Chcę, żeby to było tak neutralne, jak to, że jestem rudy"

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości