Sport i fitness

Ćwiczenia dla leniwych. Jak przeprowadzić trening podczas oglądania telewizji?

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków

Znalezienie w sobie motywacji do tego, aby wyjść z domu i trochę się poruszać nie jest łatwe. Większość z nas chce wolny czas spędzić na kanapie przed telewizorem. Tymczasem, jest sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Jak ćwiczyć i jednocześnie oglądać film lub serial? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Ćwiczenia przed telewizorem

Siedzenie na kanapie i oglądanie telewizji to ulubione czynności wielu osób. Niestety taki styl życia i brak ruch mogą być niebezpieczne. Na szczęście podczas oglądania filmu czy serialu możemy trochę poćwiczyć i wzmocnić np. mięśnie brzucha. - Siadamy trochę głębiej na kanapie. Podpieramy się dłońmi, podnosimy proste nogi i wykonujemy tzw. nożyce. Dzięki temu ćwiczeniu wzmacniamy nie tylko mięśnie brzucha, ale także wewnętrzne mięśnie ud - mówiła Agata Dąbrowska, trenerka.

Podczas oglądania telewizji możemy także wykonywać przysiady. - To proste ćwiczenie sprawia, że pracują nasze pośladki oraz mięśnie nóg. Robiąc przysiady, należy pamiętać, aby cały czas mieć proste plecy - mówił Bartek Paluch, trener personalny.

Jak ćwiczyć tricepsy na kanapie?

Podczas seansu można przeprowadzić trening całego ciała. Aby wzmocnić tricepsy, należy podeprzeć się dłońmi i zsunąć pośladki z kanapy. Przy zgiętych nogach staramy się dotknąć pośladkami podłogi. Tricepsy wzmacniają również pompki. Warto dodać, że ćwiczenie można wykonać w dwóch wersjach - na prostych, jak i zgiętych nogach.

Jakie jeszcze ćwiczenia można wykonać na kanapie? Dowiecie się tego z naszego materiału. Znajdziecie w nim także szczegółowe instrukcje, jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia i jakich błędów nie popełniać.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego:  Mateusz Grochocki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości