Moksybucja, czyli ogrzewanie ciała ziołem. Kiedy się ją stosuje?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Radosław Męczykalski
Moksybucja - moc medycyny wschodu

Moksybucja to jedna z najstarszych naturalnych metod leczenia na świecie. Na czym dokładanie polega? Kiedy się ją stosuje i w łagodzeniu jakich dolegliwości pomaga? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Moksybucja - co to jest?

Moksybucja to technika leczenia, która wywodzi się z medycyny wschodu i polega na ogrzewaniu ciała aromatycznym ziołem. - Słowo "moksa" pochodzi najprawdopodobniej z języka japońskiego (...) Oznacza po prostu palące się zioło - mówiła dr Maria Czekaj, specjalistka medycyny wschodu.

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się bylicę pospolitą. - Zioło to przyjmuje różne postacie. Przygotowywane jest do aplikacji pośredniej i tzw. aplikacji bezpośredniej - mówiła specjalistka. Warto dodać, że moksybucja jest prawdopodobnie tak stara, a nawet starsza niż akupunktura. - To są takie siostrzane terapie, które stanowią fundament medycyny wschodu. Moksybucja polega na ogrzewaniu wybranych części ciała pacjenta w celu poprawy jego zdrowia - tłumaczyła specjalistka.

Moksybucja - kiedy sią ją stosuje?

Z moksybucji od roku korzysta Rafał Florczak. - Przyszedłem tak naprawdę z migreną. Z notorycznymi bólami głowy. Pani doktor (...) stosując moksybucję i bańki, bo stosowała taką terapię mieszaną, wspomogła moje płuca, (...) bo niestety jestem palaczem - mówił pan Rafał.

Zobacz wideo: Kiedy warto sięgnąć po zioła?

zioła

Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnieDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Kiedy jeszcze jest stosowana? - Stosujemy ją głównie w syndromach wychłodzenia organizmu. Wychłodzenia i osłabienia. Moksa (...) jest rozpoznana jako środek na libido, potencję u panów. Wszelkie problemy ginekologiczne, bóle miesiączkowe - mówiła specjalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości