Zdrowie

Jak spalić poświąteczne kalorie? "Każdy ruch jest tutaj wskazany"

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Spalamy świąteczny bigos z Kasią Bigos :)
Spalamy świąteczny bigos z Kasią Bigos :)Dzień Dobry TVN
wideo 2/15
Dzień Dobry TVNSpalamy świąteczny bigos z Kasią Bigos :)

W okresie świątecznym chętnie sięgamy po tradycyjne potrawy, które stanowią odstępstwo od zdrowej diety. Rodzinne spotkania przy suto zastawionym stole są zwykle wspaniałym doświadczeniem, jednak nierzadko wiążą się także z poczuciem przejedzenia. W Dzień Dobry TVN trenerka fitness Katarzyna Bigos przedstawiła prosty zestaw ćwiczeń dla osób pragnących spalić poświąteczne kalorie.

Jak spalić kalorie po świętach?

Powrót do formy po świętach nie musi wiązać się z wyczerpującymi i czasochłonnymi treningami. Katarzyna Bigos nie ma wątpliwości, że nawet proste, kilkunastominutowe ćwiczenia pomagają skutecznie rozprawić się z nadwyżką kilogramów, będącą konsekwencją trzydniowego ucztowania.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

- Każdy ruch jest tutaj wskazany. My dzisiaj nie będziemy skakać i robić takich bardzo szalonych rzeczy, bo każdemu spalanie kojarzy się z takimi bardzo intensywnymi treningami. Chcę pokazać wam coś innego. Postawimy na ćwiczenia złożone, gdzie po prostu więcej części ciała będzie pracowało - zapewniła doświadczona trenerka fitness, zachęcając tym samym do poświątecznej aktywności.

Trening z Katarzyną Bigos

Ćwiczenia w domowym zaciszu pozwalają spalić zbędne kalorie, ale stanowią też sprawdzoną receptę na poprawę nastroju. W czasie wykonywania poszczególnych sekwencji warto mieć pod ręką akcesoria, które uczynią trening jeszcze bardziej efektywnym.

- Ja mam małe ciężarki, ale widzowie mogą wziąć małe butelki wody - mówiła Katarzyna Bigos, przechodząc do prezentacji programu ćwiczeń, działającego kompleksowo na każdą część ciała.

Rozgrzewka w postaci żwawego marszu lub truchtu, połączonego z energicznym ruchem ramion, to doskonały wstęp do właściwego treningu, składającego się z kilku elementów.

- Ustawiamy się w szerokim rozkroku, stopy delikatnie na zewnątrz. Będziemy szli do przysiadu. W miarę dynamicznie próbujemy podnieść butelki z wodą. Jeśli nie macie żadnego sprzętu, zupełnie w niczym to nie przeszkadza - zapewniła trenerka w trakcie wykonywania pierwszego ćwiczenia, jednocześnie zachęcając do miarowego zwiększania tempa ruchu.

Kolejne ćwiczenie również wiązało się z przysiadami, jednak ich wykonywanie sportsmenka urozmaiciła wymachem kolan ku górze. Następnie przeszła do skłonu połączonego z pracą rąk w pełnym wyproście. Zaprezentowała też inne, nieco bardziej dynamiczne ćwiczenia, angażujące do pracy mięśnie całego ciała.

- Tempo warto dopasować sobie indywidualnie. Tak, żeby po prostu już na początku nie czuć, że nie jesteśmy w stanie podołać, żeby się nie zniechęcać - oceniła ekspertka.

Cały zestaw ćwiczeń przygotowany przez Katarzynę Bigos znajdziecie w naszym wideo.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości