Zdrowie

Ćwiczenia na cellulit - niezawodny sposób na idealne nogi i pośladki

Zdrowie

Autor:
Adrian
Adamczyk
Fot. elenaleonova / Getty ImagesKobieta

Aby pozbyć się cellulitu, przede wszystkim należy wdrożyć odpowiednią gimnastykę. Ćwiczenia na cellulit pomogą zniwelować tkankę tłuszczową, zlikwidują obrzęki i poprawią jakość i wygląd skóry.

Cellulit to problem wielu kobiet. Często obniża samoocenę i jest źródłem kompleksów. Choć panie chętnie decydują się na zabiegi zwalczające pomarańczową skórkę, najważniejsza jest aktywność fizyczna. Odpowiednio dobrane ćwiczenia antycellulitowe na uda, pośladki i ramiona mogą przynieść zaskakujące efekty. Muszą jednak być wykonywane regularnie, kilka razy w tygodniu.

Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu 

Ćwiczenia antycellulitowe najlepiej działają na cellulit na udach, pośladkach i brzuchu. Aby gimnastyka była skuteczna, konieczne jest częste i regularne wykonywanie zalecanych ćwiczeń. Trzeba także przestrzegać kilku zasad, aby doczekać się efektów. Przede wszystkim należy pamiętać o rozgrzewce przed właściwym zestawem ćwiczeń. Co możesz zrobić? Wystarczą skłony czy podskoki na skakance, jednak wykonywane nie krócej niż 15 minut. Jeśli masz możliwość, możesz także pobiegać. Jakie ćwiczenia na cellulit będą najskuteczniejsze? Oto kilka z nich: 

  • hula- hop
  • przysiady
  • unoszenie pośladków
  • interwały

Podczas gimnastyki należy pamiętać o prawidłowej postawie ciała, poprawnym wykonywaniu ćwiczenia oraz odpowieniej ilości powtórzeń.

Ćwiczenia na cellulit na udach 

Jakie ćwiczenia na cellulit ud będą najskuteczniejsze? Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu z ud to głównie przysiady, wykroki, unoszenie bioder i mostek na piłce lekarskiej. Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach znajdziemy na wielu instruktażowych filmach, zamieszczanych w Internecie. Warto prześledzić, jaki jest sposób wykonywania ćwiczenia, bo tylko prawidłowa pozycja, oddech i ilość powtórzeń zapewnią skuteczność. 

Ćwiczenia na cellulit pośladków 

Skuteczne ćwiczenia na cellulit na pośladkach to często ćwiczenia, które działają również na nogi. Najskuteczniejsze, a zarazem najprostsze ćwiczenia na cellulit na pupie to tzw.: przysiady sumo, czyli wykonywane w szerokim rozkroku, wykop w tył na stojąco lub na czworakach. Inne możliwości to wznosy nóg w pozycji leżącej na boku lub zginanie nogi w tej samej pozycji. Możesz też unosić biodra, leżąc na plecach albo wykonywać przysiady trzymając ręce za plecami. Nie wiesz, jak prawidłowo ćwiczyć? Wystarczy, że skorzystasz z treningów dostępnych w sieci. 

Ćwiczenia na cellulit na pośladkach i udach - YouTube 

Jakie ćwiczenia na cellulit na udach, a jakie ćwiczenia na cellulit na pupie? Jeśli walczysz z pomarańczową skórką i chcesz znaleźć dobre ćwiczenia na redukcję cellulitu, skorzystaj z podpowiedzi, od których aż roi się w Internecie. Znane trenerki pokazują, jak ćwiczyć, z jaką częstotliwością i jak kontrolować oddech. Jeśli szukasz inspiracji, wystarczy, że wypróbujesz ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na cellulit lub wpiszesz w wyszukiwarkę hasło: "ćwiczenia na cellulit Lewandowska". Znajdziesz filmy instruktażowe i mnóstwo porad nie tylko na temat tego, jak zwalczyć cellulit, ale także, jak dbać o ciało i kondycję.

Ćwiczenia na cellulit w ciąży 

Ciąża to czas szczególny pod wieloma względami. To moment, kiedy warto zadbać o to, aby cellulit czy rozstępy nie pojawiły się. W trakcie ciąży często pojawia się cellulit, nawet jeśli wcześniej go nie było, a odpowiedzialność za wszelkie zmiany ponoszą hormony. Aby zapobiec tworzeniu się pomarańczowej skórki, należy zadbać o dietę i odpowiednią dawkę ruchu. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, warto zapisać się na gimnastykę przeznaczoną specjalnie dla kobiet w ciąży. Doskonałym rozwiązaniem są zajęcia na pływalni. Można też wykonywać proste ćwiczenia w domu. Są to głównie ćwiczenia na cellulit na udach i pupie. Mają one za zadanie wzmocnić nogi i mięśnie pośladków. Dobrym rozwiązaniem są też długie spacery i taniec. 

Cellulit wodny- co to takiego? 

Cellulit wodny jest znacznie łatwiej zwalczyć niż cellulit tłuszczowy. Jakie są przyczyny powstawanie cellulitu wodnego? To skutek zatrzymania się płynów w organizmie, czyli problemów z krążeniem krwi i limfy. Pozbycie się cellulitu wodnego to po prostu zlikwidowanie obrzęków. Najlepsze ćwiczenia na cellulit wodny to ćwiczenia wykonywane w wodzie. Można więc wybrać pływanie, aerobik w wodzie, gimnastykę w wodzie. Inne sposoby na pozbycie się cellulitu z ud i pośladków to szybki marsz i spacery. 

Ćwiczenia Chodakowskiej na cellulit 

Skuteczne ćwiczenia na cellulit prezentuje Ewa Chodakowska. Jej najnowszy zestaw ćwiczeń to "Rewolucja". Trening obejmuje pięć zestawów, a w każdym ćwiczone są inne partie ciała. W sumie to aż 75 różnych ćwiczeń, podzielonych na kategorie. Pomagają uporać się z cellulitem, a wystarczy poświęcić jedynie 10 minut dziennie, by zauważyć efekty. Inne ćwiczenia Chodakowskiej na cellulit to znany "Skalpel". Pomagają wyszczuplić sylwetkę, wzmocnić brzuch. Ćwiczenia nie są łatwe i trzeba wykonywać po trzy sesje treningowe w tygodniu, po 40 minut. Wszystkie propozycje Ewy Chodakowskiej dostępne są w Internecie. Należy pamiętać, że ćwiczenia na pozbycie się cellulitu z ud i pośladków, a także z ramion wymagają dużego samozaparcia, regularności i systematyczności.

Zobacz wideo: Kolumbijski masaż na cellulit

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Fot. elenaleonova / Getty Images

Pozostałe wiadomości