Zdrowie

6-letnia Sandra walczy z rakiem mózgu. "Piekielnie rzadka i agresywna odmiana"

Zdrowie

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
pomagam.pl, facebook.com/SandraArkabuz
6-latka cierpi na rzadką i agresywną odmianę guza mózgu.

Sandra Arkabuz ma 6 lat i od początku tego roku walczy z bardzo agresywną odmianą nowotworu mózgu. Okazało się, że są już przerzuty i potrzebna jest eksperymentalna immunoterapia. Rodzice uruchomili zbiórkę pieniędzy na leczenie w Köln. Proszą o wsparcie, bo na uzbieranie pieniędzy został zaledwie tydzień.

Zbiórka na leczenie Sandry Arkabuz

10 stycznia tego roku podczas badania główki Sandry Arkabuz rezonansem magnetycznym, zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu 4. stopnia - rdzeniaka zarodkowego (medulloblastoma). To właśnie tego dnia zaczęła się walka o życie dziewczynki.

- Sandra walczy od kilku tygodni z piekielnie rzadką i agresywną odmianą guza mózgu o największym stopniu złośliwości - czytamy na stronie zbiórki.

Odbyła się operacja usunięcia guza, która przebiegła wzorcowo. Natomiast diagnostyka obrazowa pokazała przerzuty na rdzeń kręgowy, opony mózgowe jak i cały obszar podpajęczynówkowy. 

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

- Zbieramy na eksperymentalną Immunoterapię dla Sandry w klinice IOZH w Köln - napisali rodzice w uzasadnieniu zbiórki.

Został tydzień na zebranie brakującej kwoty

Zbiórka trwa, ale został zaledwie tydzień, żeby uzbierać 550 tysięcy. W chwili pisania tego artykułu, licznik na stronie zbiórki wskazuje ponad 430 tysięcy zł.

- Dzięki Wam uratujemy naszą najmłodszą kochaną córeczkę - napisali zrozpaczeni rodzice.

Wpłacać pieniądze można na zbiórce na stronie pomagam.pl. Liczy się każda kwota. Zmagania dziewczynki z tak trudnym przeciwnikiem można śledzić także na jej stronie na Facebooku.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: pomagam.pl, facebook.com/SandraArkabuz

Źródło zdjęcia głównego: Yanukit Raiva/Getty Images

Pozostałe wiadomości