spanie

  Upały potrafią doskwierać także w nocy. Z powodu wysokiej temperatury przewracamy z się z boku na bok, pocimy się, a rano wstajemy zmęczeni. Aby wypocząć, wiele osób decyduje się na spanie nago. Dowiedz się, jakie ma to zalety.

  Sprawdź, co warto zabrać.

  Chrapanie jest często bagatelizowane przez wiele osób. Uznawane jest po prostu za dokuczliwy odgłos w czasie spania. Jednak nie można go lekceważyć. Chrapanie może powodować dolegliwości związane z niedoborem tlenu w organizmie w czasie snu. Jest często objawem towarzyszącym poważnej choroby, jaką jest bezdech nocny. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak leczyć tę przypadłość i jaki lek na chrapanie jest najlepszy.

  "To się opłaca pracodawcom".

  "Sen to najlepsza pigułka, której szukamy na odporność".

  Spanie w skarpetkach nie jest zbyt popularne, jednak może mieć wiele korzyści zdrowotnych. Dlaczego warto w nich spać?

  Jak prawidłowo zapewnić sobie nieprzerwany sen oraz pełną regenerację? Cenne wskazówki podaje nam Marek Bukała, hipnoterapeuta oraz terapeuta NLP.

  "To ma wpływ na nasze zdrowie"

  "Lepiej się cieszyć tymi chwilami, bo nie będą trwać wiecznie"

  Większość młodych rodziców jest przygotowana na to, że nie raz dziecko obudzi ich w nocy. Mimo to często z niepokojem zastanawiają się, dlaczego dziecko budzi się z płaczem. Czasem nawet co godzinę.

  Osoby, które chorują na COVID-19, często zarażają swoje zwierzęta domowe. Najbardziej narażone na infekcję są koty śpiące w łóżku właściciela. Choć nie wykazano, aby zwierzaki przekazywały wirusa z powrotem ludziom, naukowcy nie wykluczają takiej możliwości.

  Sen to czas, w którym nasz organizm ma szansę na odpoczynek i regenerację. Mimo wszystko podczas stanu spoczynku mogą zdarzyć się różne dziwne zjawiska, które ciężko nam zrozumieć. Paraliż senny, halucynacje, lunatykowanie to tylko niektóre z nich. Jakie są ich przyczyny i niebezpieczeństwa? O tym opowiedział nam Dawid Myśliwiec, popularyzator nauki.

  Czy rodzice powinni budzić swoje nastoletnie dzieci, kiedy te chcą spać do południa? Wielu rodziców boryka się z tym dylematem. Dr Michał Skalski, specjalista od zaburzeń snu, ma swoje zdanie na ten temat.

  Anna Lewandowska podzieliła się z fanami namiastką prywatności. Trenerka opublikowała post wprost ze swojego łózka i poruszyła temat, który wielu rodzicom spędza sen z powiek. "Czy wy też śpicie ze swoimi dziećmi?" pytała gwiazda. Sama wyjawiła swoje stanowisko.

  Drzemka to wspaniały sposób na regenerację organizmu. Wiedzą o tym Włosi, którzy w ciągu dnia preferują odpoczynek w formie sjesty. Jednak nie tylko w krajach południowych uroki drzemki zostały docenione. Od niedawna na całym świecie 14 marca obchodzimy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Jaka jest historia tego nietypowego święta? Jakie są zalety drzemki? 

  Żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu. Przez wielu sen uważany jest za stratę cennego czasu, dlatego świadomie skracają oni swój odpoczynek lub rezygnują

  W Stanach Zjednoczonych co czwarta para sypia osobno. O tym trendzie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: aktorką Sylwą Gliwą, psycholog Moniką Dreger i felietonistką Agatą Passent. Dlaczego - według naszych gości - pary decydują się na spanie osobno?

  Bolą Was plecy albo szyja, kiedy wstajecie rano z łóżka? Gość Dzień Dobry TVN ortopeda dr Adrian Rymarczyk podpowiada, jak układać się na łóżku, aby rano nic nas nie bolało. W jakiej pozycji najlepiej odpoczywają kolana? Na co zwracać uwagę przy zakupie materaca? Kto powinien wkładać poduszkę między nogi? Dlaczego podczas snu drętwieją nam ręce? Czy spanie na brzuchu jest zdrowe?

  Mieszkasz w małym mieszkaniu, a na święta przyjechała do ciebie rodzina z dziećmi? Gdzie położyć ich wszystkich spać? W Dzień Dobry TVN Anna Jażdżyk z HGTV pokazała gadżety, dzięki którym nie będzie to już problem. Zobaczcie materac z wypustkami, dmuchaną kanapę, przenośne łóżeczko dla dziecka i namiocik dla malucha. Po złożeniu wszystko schowacie w szafie.

  Wielu Polaków cierpi na zaburzenia snu, a kiedy śnią, to męczą ich koszmary. Czy przejmować się nimi? Dlaczego niektórzy ludzie nie pamiętają swoich snów? O czym śnią kobiety, a o czym mężczyźni? Czy sny mogą być prorocze? O tym w Dzień Dobry TVN mówił psychiatra i psychoterapeuta dr Zenon Waldemar Dudek.

  O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Tadeusza Piotrowskiego, kierownika Katedry Badań nad Snem UM. Jak spać, by obudzić się wypoczętym? Kiedy jakość naszego snu się pogarsza? Dlaczego nie powinniśmy zbyt długo leżeć w łóżku po przebudzeniu? Dlaczego warto przewietrzyć sypialnię przed snem? Czy z tzw. sowy można zrobić skowronka? I czy powinniśmy sobie uciąć drzemkę w ciągu dnia?

  Podobno jesteś tym, w czym śpisz - tak mówią amerykańscy naukowcy i... Marcin Prokop. Czy rzeczywiście odpowiednia piżama to klucz, nie tylko do dobrego snu, ale także do szczęścia w życiu? Co na to nasza specjalistka, dziennikarka Dzień Dobry TVN Dominika Roman? Jaką piżamę wybrałabyś - bawełnianą czy satynową? O jakiej piżamie marzy Marcin Prokop? :)