Jaka jest idealna różnica wieku między partnerami? Naukowcy mają konkretną odpowiedź

Źródło:
dailymail.co.uk
Czy i kiedy warto ratować związek?
Czy i kiedy warto ratować związek?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Mówi się, że w miłości wiek nie ma znaczenia. Jednak innego zdania są naukowcy z Emory University, którzy przeanalizowali związki. - Mamy złą wiadomość dla par urodzonych w odstępie pięciu lat - czytamy. Co udało się ustalić?

Duża różnica wieku w związku - badanie

Naukowcy z Emory University w Atlancie - w ramach swoich badań - przeanalizowali 3000 osób. Z ich ekspertyzy wynika, że pary z pięcioletnią różnicą wieku są o 18 proc. bardziej skłonne do separacji niż partnerzy w bliższym sobie wieku.

Ponadto badacze wykazali, że im większa różnica wieku między parami, tym wyższe prawdopodobieństwo rozstania - w przypadku 10 lat wynosi 39 proc., a 20 aż 95 proc.

- Pary z dużą różnicą wieku stają przed wyjątkowym zestawem wyzwań, które mogą zagrozić ich związkowi - oceniła Katia Loisel, ekspertka ds. związków i mowy ciała w rozmowie z dailymail.co.uk. - Pary na różnych etapach życia również doświadczają różnic w stabilności finansowej i zawodowej, co może mieć wpływ na ich relację - dodała.

Jaka jest idealna różnica wieku między partnerami?

Zdaniem naukowców z Emory University idealna różnica wieku między parami wynosi rok lub mniej. Badanie wykazało bowiem, że szanse na rozwód spadły do ​​​​zaledwie 3 proc. w przypadku par, które urodziły się w odstępie 12 miesięcy lub krótszym. - Być może te pary są mniej skłonne do rozwodu z innych powodów - skomentował Hugo Mialon, jeden z badaczy.

Dla tych, którzy są obecnie w związku z dużą różnicą wieku, Katia ma kilka prostych rad. - Bądź bardzo szczery w kwestii swoich celów życiowych i tego, czego chcesz od związku. Związki z różnicą wieku mogą być wyczerpujące, więc pielęgnuj swoje przyjaźnie. Będą one twoją liną ratunkową - powiedziała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości