Zamówił jajka na śniadanie. Oto co dostał. Taki przypadek zdarza się raz na 11 miliardów

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
Daily Mail
Jajka na patelni

Klient jednej z restauracji w Wielkiej Brytanii otrzymał na talerzu wyjątkowe danie. Zamówił śniadanie składające się z jajek. Jedno z nich było poczwórne, a trzy podwójne. Ani kucharka ani 26-letni Chris nie zdawali sobie sprawy, na jak rzadki przypadek trafili.

Kilka żółtek w jednym jajku

W internecie często umieszczane są zdjęcia osób, które chwalą się, że w ich jajku z supermarketu trafiło się podwójne żółtko. Daily Mail opisał historię jeszcze bardziej rzadkiego przypadku. 26-letni Chris Tulley zamówił śniadanie w knajpie. Szybko okazało się, że jego jajko na talerzu ma cztery żółtka.

Przepisy Andrzeja Polana

Kulinarna podróż z Polanem
Kulinarna podróż z PolanemDzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Rozbiłam trzy jajka i wszystkie były podwójne, a ostatnie było poczwórne - powiedziała kucharka, która przygotowywała śniadanie Od razu powiedziała klientowi o tym wyjątkowym przypadku.

Skąd bierze się kilka żółtek?

Według British Egg Information Service, zaledwie jedno na 1000 jajek zdarza się, że ma podwójne żółtko. Natomiast prawdopodobieństwo, że żółtko trafi się poczwórne, wynosi jeden na 11 miliardów. 

Chris, któremu trafiło się takie jajko, nie miał pojęcia, że to aż tak rzadki przypadek. - W tamtym czasie nie zdawaliśmy sobie sprawy, jakie to niezwykłe, dopiero po wyszukaniu tego w Google zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo się różni - mówił w Daily Mail.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Chris Harris/Getty Images

Pozostałe wiadomości