Styl życia

Chciał poświęcić się matematyce, a został światowej sławy programistą. "Musiałem się bardzo dużo nauczyć"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Wybitny programista o pracy dla Elona Muska
Wybitny programista o pracy dla Elona MuskaDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Tomasz Czajka to światowej sławy ekspert w dziedzinie programowania. Wybitnie uzdolniony informatyk może poszczycić się wieloma sukcesami, w tym także pracą w amerykańskim przedsiębiorstwie założonym przez Elona Muska. W Dzień Dobry TVN utalentowany programista opowiedział o kulisach zatrudnienia w branży kosmicznej i zamiłowaniu do nauki.

Tomasz Czajka o pracy dla Elona Muska

Tomasz Czajka jest jednym z najlepszych programistów na świecie. Nieprzeciętne umiejętności pozwoliły mu osiągnąć wiele sukcesów. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystywał między innymi w firmie SpaceX, założonej przez biznesmena Elona Muska.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

- Głównie pracowałem nad kapsułą Crew Dragon, która wozi teraz astronautów na międzynarodową stację kosmiczną - wyjaśnił informatyk. Dodał też, że doskonale pamięta rozmowę kwalifikacyjną, która pozwoliła mu objąć intratne stanowisko w amerykańskim przedsiębiorstwie.

- Powiedziałem, że chciałbym kierować statkiem kosmicznym (...). Musiałem się bardzo dużo nauczyć - stwierdził Tomasz Czajka.

Tomasz Czajka o fascynacji nauką

Tomasz Czajka już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie obszarem nauk ścisłych. Wrodzony talent, godna podziwu ambicja i upór w dążeniu do celu pozwoliły mu konsekwentnie podążać obraną ścieżką, a tym samym zasłużyć na zaszczytne miano jednego z najlepszych programistów świata.

- Myślę, że jestem nerdem. Studiowałem matematykę, chciałem być matematykiem, ale wyszło tak, że bardziej zostałem programistą lub informatykiem - przyznał wybitnie uzdolniony komputerowiec. Dodał też, że chęć nieustannego poszerzania wiedzy towarzyszy mu do dziś.

- Ja jestem takim człowiekiem, że lubię łączyć teorię z praktyką. Lubię czytać prace naukowe o informatyce. To nie jest typowe wśród ludzi, którzy rzeczywiście programują - podsumował Tomasz Czajka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości