Technologia

Laetitia otwiera kosmos przed kobietami. Jaki potencjał ma przestrzeń pozaziemska?

Technologia

Autor:
Berenika
Olesińska
Kosmos bez tajemnic
Kosmos bez tajemnic Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Laetitia Garriott de Cayeux jest dyrektorką generalną Global Space Ventures, jedną z pierwszych inwestorek na rzecz rozwoju technologii oraz ambasadorką i orędownikiem demokratyzacji kobiet w dostępie do kosmosu. Jak przestrzeń pozaziemska może przyczynić się do pomocy ofiarom wojny w Ukrainie? Porozmawialiśmy z nią o tym w Dzień Dobry TVN.

Laetitia Garriott de Cayeux otwiera przed kobietami kosmos

Jako jedna z nielicznych uwierzyła w siłę i potencjał kosmosu. Zwróciła uwagę na to, że nasze oczy powinny być skierowane ku niebu, a aktywność kobiet w przestrzeni pozaziemskiej musi zdecydowanie wzrosnąć.

- Jest coraz więcej kobiet, które uczestniczą w branży kosmicznej. W Ameryce wiceprezesem NASA jest kobieta. Jest także kobieta, która jest szefem Biura Nauki i Technologii. Ambasador Ameryki ONZ, która także zajmuje się dbałością o przestrzeń kosmiczną, jest kobietą. I najmłodsza astronautka - wylicza Laetitia Garriott de Cayeux. - Ale ciągle jest za mało kobiet - dodaje ekspertka.

Kosmos a wojna w Ukrainie

Laetitia Garriott de Cayeux w studiu Dzień Dobry TVN wytłumaczyła, jak eksploratorzy przestrzeni pozaziemskiej przyczyniają się do wspierania ofiar konfliktów zbrojnych.

- Starlink to jest tworzenie transporterów komórkowych i one mają ogromny wpływ na pomaganie żołnierzom. Infrastruktura na Ziemi została zniszczona, a dzięki transmiterom powietrznym możemy pomagać ich rodzinom oraz dzieciom, które mogą uczestniczyć w lekcjach. Więc jest ogromny potencjał w przestrzeni kosmicznej - wyjaśniła dyrektorka generalna Global Space Ventures.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości