Styl życia

Od jakiej średniej jest świadectwo z czerwonym paskiem? Nie tylko stopnie się liczą

Styl życia

Zakończenie roku szkolnego coraz bliżej. Zatem to ostatni dzwonek, by poprawić oceny. Uczniowie już od czwartej klasy szkoły podstawowej mogą otrzymać promocję do kolejnej z wyróżnieniem. Jakie kryteria należy spełnić, żeby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem ?

Świadectwo z czerwonym paskiem jest marzeniem wielu uczniów i ich rodziców. To nagroda za osiągnięcia naukowe, a także docenienie ciężkiej pracy ucznia, którą wykonywał przez cały rok. By otrzymać wyróżnienie trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Czerwony pasek na świadectwie - od ilu, jaka średnia, oceny?

W roku szkolnym 2020/2021 zakończenie wypada w piątek 25 czerwca. By w tym dniu odebrać świadectwo z czerwonym paskiem, średnia arytmetyczna ocen musi wynosić co najmniej 4,75. Dodatkowo należy pamiętać, że wliczają się do niej również oceny uzyskane z zajęć dodatkowych, takich jak religia czy etyka.

Niektórzy uczniowie zastanawiają się, czy mogą liczyć na świadectwo z czerwonym paskiem, gdy z większości przedmiotów mają piątki i szóstki, a z matematyki np. trójkę. Z treści zawartej w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej wynika, że nie ma żadnych podstaw do tego, aby ocena dostateczna uniemożliwiała otrzymanie świadectwa z wyróżnieniem. Natomiast w przypadku zachowania już tak.

Świadectwo z czerwonym paskiem a zachowanie

Do świadectwa z wyróżnieniem brany jest również pod uwagę stopień z zachowania. Musi on być "bardzo dobry" lub "wzorowy". Jeśli średnia wynosi np. 4,8, a zachowanie jest "poprawne", możemy zapomnieć o czerwonym pasku.

Zobacz wideo: Świadectwo z czerwonym paskiem. Gwarancja sukcesu czy niepotrzebna presja?

Zobacz także:

Pierwszy w historii film w kosmosie - główną rolę zagra kobieta. Co na to Tom Cruise?

Agnieszka Kaczorowska o rozwodzie rodziców. "Nie oceniam tego. Wybrali to, co było dla nich najlepsze"

Nowy przedmiot w szkołach od przyszłego roku. "Młodzi ludzie czują głód tej wiedzy"

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości