Ślub i wesele

Wyprosili ją z wesela, bo miała białą sukienkę. Internautka: "Ja wylałam na taką czerwone wino"

Ślub i wesele

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok, kobieta.wp.pl, weddingdream.com
Kobieta zapina białą sukienkę

Sadie Lane to amerykańska wedding plannerka, która dzieli się w sieci intrygującymi historiami związanymi z organizacją wesel. Tym razem ekspertka poruszyła kontrowersyjny temat ślubnego dress code'u. Podczas jednej z uroczystości musiała wyprosić kobietę ubraną na biało. Jaka była reakcja wyrzuconego gościa? Tłumaczenia zakrawały na hipokryzję. W dziendobry.tvn.pl wyjaśniamy, skąd w ogóle wzięła się tradycja "białej panny młodej".

USA. Wedding plannerka wyrzuciła z wesela kobietę ubraną na biało

Sadie Lane organizowała wesele dla homoseksualnej pary. Uroczystość była starannie przygotowana, a wedding plannerka zadbała o każdy szczegół, który miał gwarantować komfort nowożeńców. Ekspertka niestety nie przewidziała, że problem może pojawić się już podczas samej uroczystości, a był nim niestosownie ubrany gość.

Świeżo upieczone małżeństwo poprosiło organizatorkę ślubów, aby wyprosiła ich znajomą, która przyszła na ceremonię w białej, długiej sukni. - To nie był kolor ecru ani szampański. To była klasyczna, czysta biel - tłumaczy na TikToku Lane.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wyrzucona z imprezy kobieta nie kryła oburzenia. Opuściła miejsce zabawy i wróciła do domu, jednak zanim to zrobiła, zdążyła zarzucić młodej parze brak dystansu do siebie. Przy okazji oznajmiła, że kilka tygodni wcześniej również brała ślub i nigdy nie posunęłaby się do wyproszenia kogokolwiek z uroczystości.

Wedding plannerka nieco później dowiedziała się, że wspomniana kobieta rzeczywiście była świeżo upieczoną żoną, ale jej zapewnienia o poszanowaniu i akceptowaniu każdego zachowania gościa mijały się z prawdą. Dziewczyna bowiem tuż przed własnym ślubem wysłała do zaproszonych osób mailowy komunikat, w którym zastrzegła, by nie "zepsuły jej tego dnia i nie przyćmiły swoim wyglądem".

Internauci żywo zareagowali na tę opowieść. - Ludzie, którzy mówią, że nie obchodzi ich zasada noszenia bieli, są po prostu nierozważni. (...) Zwykle nie chodzi o samą białą sukienkę, a o brak szacunku, który wynika z tego, że ją włożyłaś - czytamy w komentarzach.

- W marcu byłam druhną. Wylałam na taką panią w bieli czerwone wino. Ups - napisała z ironią inna użytkowniczka TikToka.

@_sadielane

This story is long but worth it

♬ original sound - Sadielane
@_sadielane Reply to @buttersndtoast I have lots more stories like this. #WeddingPlanners get their hands dirty so you dont have to @_sadielane ♬ original sound - Sadielane

Panna młoda w bieli - skąd taka tradycja?

Wiele osób tkwi w przekonaniu, że panna młoda wkłada na ślub białą sukienkę ze względu na rzekomą symbolikę barwy. Biel uznawana jest za odcień świadczący o niewinności i czystości. Prawda jest jednak zgoła inna, a powód noszenia tego koloru o wiele bardziej przyziemny.

Do 10 lutego 1840 roku przyszłe żony prezentowały się przed ołtarzem w różnorodnej kolorystyce. Tego dnia w modzie ślubnej nastał jednak przełom, a jego nieświadomą inicjatorką była królowa Wiktoria.

Uwielbiana przez poddanych monarchini brała wówczas ślub z księciem Albertem. Władczyni chciała wesprzeć lokalną gospodarkę i wyeksponować za pomocą jasnej sukienki koronkę tworzoną przez ówczesnych artystów. Brytyjki naśladowały swoją idolkę do tego stopnia, że od tamtego momentu biel wyparła inne kolory kreacji ślubnych.

Czy istnieje jakiś wyjątek od reguły, który pozwala gościom weselnym ubrać się na biało? Tak. Jest nim wyłącznie zgoda albo prośba panny młodej, która pragnie, by jej druhny zaprezentowały się w jednolitej barwie, a wesele było imprezą tematyczną z kolorem przewodnim.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok, kobieta.wp.pl, weddingdream.com

Źródło zdjęcia głównego: JGI/Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości