Ślub i wesele

Babcie sypiące kwiaty na ślubach podbijają sieć. "Sama słodycz"

Ślub i wesele

Autor:
Adam
Barabasz
babcia przytula wnuczkę podczas wesela

Nagrania z babciami, które podczas ślubu występują jako dziewczynki sypiące kwiaty, to prawdziwe wyciskacze łez. To także doskonały pomysł, by uhonorować nestorki i nadać ceremonii wyjątkowy charakter. W końcu nikt nie tworzy takiego klimatu jak babcia.

Babcie jako flower girl

Dla wielu młodych par dziadkowie - obok rodziców - należą do najważniejszych gości na weselu. Gdy seniorzy są aktywni i sprawni, warto dla nich znaleźć zadania, aby stali się ważną częścią uroczystości. Skoro dziadkowie nierzadko są najważniejszą częścią najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich obecność stała się wyjątkowym elementem ceremonii.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

I tak amerykańskie pary wpadły na pomysł, aby dzieci sypiące kwiaty lub niosące obrączki zastąpić seniorami. W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania, na których można zobaczyć babcie w nieoczywistych rolach. Na taki ruch zdecydowała się m.in. Megan i Eric, którzy do sypania kwiatów zaprosili trzy babcie. Na opublikowanym na Instagramie filmie można zobaczyć eleganckie starsze panie, które z zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki. Seniorki, które potrzebują pomocy w poruszaniu się, są wspierane przez drużbów.

Dziadkowie w roli świadków na ślubie

Hasztag "flowergrandma" od kilku tygodni dynamicznie zyskuje na popularności i w sieci pojawiają kolejne zdjęcia z uroczystości, w których babcie wzięły udział jako druhny. Nagrania każdorazowo wywołują mnóstwo ciepłych komentarzy. "Wspaniały pomysł, mam nadzieję, że stanie się tradycją", "Gdybym tylko miała dziadków, to na pewno bym ich o to poprosiła", "Sama słodycz".

Trend cały czas ewoluuje, ale nie można zarzucić mu braku egalitarności. Niektórzy dziadkowie decydują się na wspólny wysęp z koszykiem kwiatów, inni dzielą się rolami: panie rozrzucają kolorowe płatki, panowie niosą obrączki. Choć w polskich warunkach "flower girl" nie cieszą się olbrzymią popularnością, to z pewnością jest to zwyczaj wart przeszczepienia na rodzimy grunt. Nikt też nie zabroni, by poprosić dziadków, aby pełni rolę świadków. W takim przypadku można mieć pewność, że będziemy mieć obok siebie naprawdę życzliwe osoby w tym ważnym dniu, a obowiązki organizacyjne związane ze świadkowaniem można scedować na przyjaciółkę.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: CasarsaGuru / Getty Images

Pozostałe wiadomości