Gdzie i jak sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego 2023? Co zrobić, jeśli się nie zdało?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
strefaedukacji.pl
Jak się uczyć, żeby się nauczyć?
Jak się uczyć, żeby się nauczyć?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wyniki egzaminu zawodowego, który zdawali uczniowie w sesji letniej 2023, już są. To, jak sobie poradziliśmy, można sprawdzić online. Gdzie i jak sprawdzić swoje wyniki? Wyjaśniamy.

Wyniki egzaminu zawodowego 2023

Osoby przystępujące do egzaminy zawodowego w sesji letniej, który odbył się w czerwcu 2023 rok, mogą już sprawdzić swoje wyniki. Dostępne one są od godziny 10:00.

Wyniki można sprawdzić za pośrednictwem portalu zdającego - SIOEPKZ (System Informatyczny Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie). Dane niezbędne do logowania powinny zostać przekazane zdającym wcześniej w szkołach. Kody aktywacyjne przekazywane są przez dyrektora bądź innego przedstawiciela placówki. To dzięki nim można sprawdzić swoje wyniki z egzaminu.

Jak sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego?

Aby sprawdzić wyniki, należy wejść na portal zdającego, wpisać swój login i hasło. Po zalogowaniu powinniśmy zobaczyć swoje wyniki.

– W przypadku utraty danych do logowania bądź ich nieotrzymania – dyrektor Ośrodka Egzaminacyjnego (pracownik Ośrodka Egzaminacyjnego) może w dowolnym momencie pobrać kody aktywacyjne oraz zresetować hasło i utworzyć swojemu zdającemu nowy kod aktywacyjny – przekazała CKE portalowi strefaedukacji.pl.

Co zrobić, jeśli nie zdało się egzaminu zawodowego

Aby zdać egzamin, trzeba zdobyć 50% z części pisemnej, czyli minimum 20 punktów oraz 75% z części praktycznej. Jeśli nie udało się uzyskać pozytywnego wyniku, można przystąpić do niego ponownie.

Co ważne, nie ma egzaminu zawodowego poprawkowego. W przypadku niezaliczenia części pisemnej bądź praktycznej można do niej przystąpić przy kolejnych organizowanych testach w szkole. W przypadku zakończenia nauki - uczeń może przystąpić do testu jeszcze dwukrotnie, jednak na zasadach dla absolwentów. Oznacza to, że kolejne podejścia odbywają się w trybie eksternistycznym.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: strefaedukacji.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dani Serrano/Getty Images

Pozostałe wiadomości