Porady

Czy warto spać w skarpetkach? TikTok tej lekarki rozwiewa wątpliwości

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
https://www.tiktok.com/@doctorjesss
Spanie w skarpetkach

Spanie w skarpetkach wzbudza mieszane uczucia, jednak może mieć wiele korzyści zdrowotnych. Opowiada o nich krótki film amerykańskiej lekarki, który właśnie podbija TikToka.

Spanie w skarpetkach

Spanie w skarpetkach ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jedni nie wyobrażają sobie bez nich odpoczynku, a drudzy noszą je tylko wtedy, gdy muszą. Oczywiście wybór jest bardzo indywidualny, jednak warto spojrzeć na to z nieco innej strony. Jak się okazuje, spanie w skarpetkach może mieć wiele korzyści zdrowotnych.

Bezsenność

Zarwana noc – jej skutki widoczne są nawet 7 dni
Zarwana noc – jej skutki widoczne są nawet 7 dniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Lekarka Jessica Andrade postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości. Specjalistka opublikowała krótki film na TikTok'u, w którym opowiada o wpływie tej czynności na jakość snu. Według lekarki spanie w skarpetkach jest jednym z najprostszych sposobów na łatwiejsze i szybsze zasypianie.

- Noszenie skarpet sprawia, że stopy są ciepłe, a to otwiera naczynia krwionośne, które schładzają ciało - tłumaczy w swoim filmie. Jest to sygnał dla mózgu, że przyszedł czas na sen. Lekarka twierdzi, że osoby, które kładą się do łóżka w skarpetkach, usypiają szybciej.

Skarpetki do snu

Wybierając skarpetki do snu pamiętaj, aby były wykonane z dobrej jakości materiałów. Wygodę zapewnią ci bawełniane modele. Pozwolą skórze oddychać, a stopy nie będą się w nich pocić, ponieważ nadmiar wilgoci jest wchłaniany przez materiał skarpet. Choć modele wykonane ze sztucznych tkanin są tańsze, to jednak nie warto na nich oszczędzać. Dzięki bawełnie będziemy czuć się swobodnie i unikniemy niepotrzebnego dyskomfortu.

@doctorjesss

I wear socks to bed so don’t come at me im not weird

♬ presleywalker - PresleyWalker

Jak widać spanie w skarpetkach może pomóc ci w szybszym i łatwiejszym zasypianiu. Warto wypróbować ten sposób, szczególnie jeśli masz problemy ze snem. Więcej ciekawostek dotyczących higieny snu znajdziesz na oficjalnym koncie amerykańskiej lekarki.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: https://www.tiktok.com/@doctorjesss

Źródło zdjęcia głównego: Boy_Anupong/Getty Images

Pozostałe wiadomości