Styl życia

Współczesna Marusia i jej muzeum pojazdów militarnych

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Borne Sulinowo – tajemnicze miasto
Borne Sulinowo – tajemnicze miasto Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Aneta razem z mężem i teściem ma największą kolekcję pojazdów militarnych w Polsce. Potrafi prowadzić każdy z nich, a tym samym łamie stereotypy. Co urzekło ją w tej pasji?

Muzeum Militarnej Historii

Aneta "Anetka" Bartoszek wraz z mężem Kamilem i teściem Wiesławem w 2014 roku założyła Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie. Na miejscu znalazło się wiele historycznych i wciąż sprawnych maszyn, które prezentowane są podczas pokazów.

- Jednym z naszych pierwszych pojazdów w muzeum jest PTS-M, pojazd, który ma 11 metrów długości, 17 ton i można nią pływać. Myślę, że to muzeum podkręciło bardziej ten rejon, w którym jesteśmy, bo Borne Sulinowo jest magiczne - podkreśliła kobieta.

Borne Sulinowo – historia miejsca

Borne Sulinowo to miasto z historią. Do 1945 roku był to garnizon niemiecki. Następnie weszli Rosjanie, zajęli to miasto i zostali gospodarzami do 1992 roku.

- Kiedyś to miasto nie istniało na mapach, to była jednostka wojskowa. Była tu składowana broń atomowa kolonii w Brzeźnicy, stąd Rosjanie nie chcieli, żeby mówiono o tym miejscu. Przebywanie na tym terenie było nielegalne – wspominają założyciele muzeum.

Dziś można tu przyjechać i zobaczyć, jak to kiedyś wyglądało. Miejsce to zostało odrestaurowane i większość budynków wygląda bardzo ładnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości