Styl życia

Jak przygotować się na Halloween? "Najlepiej wykorzystać to, co mamy pod ręką"

Styl życia

Autor:
Martyna
Trębacz
Przygotuj się na Halloween
Dzień Dobry TVNPrzygotuj się na Halloween

Halloween obchodzone jest w Polsce od lat 90. XX wieku – zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Zanim jednak damy się ponieść zabawie, warto dowiedzieć się, jaka jest historia tego święta, w jaki sposób udekorować wnętrza na halloweenową zabawę i jak stworzyć upiorny makijaż. O tym wszystkim opowiedziała projektantka Magda Socha-Włodarska i ekspert od dekoracji Agnieszka Winnicka - gospodynie programu "Ach, ta impreza" w TVN Style.

Skąd pochodzi Halloween?

Wbrew powszechnej opinii, Halloween nie przywędrowało do nas z Ameryki. Co więcej, zwyczaj ten wywodzi się z Europy i sięga dawnej tradycji Celtów, którzy przed naszą erą zamieszkiwały tereny dzisiejszej Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii i północnej Francji. Święto wywodzi się od celtyckich kapłanów, którzy pełnili funkcję sędziów, magików i lekarzy. Wierzono, że 31 października dusze zmarłych nawiedzają swoje ziemskie domy, aby znaleźć schronienie. Dlatego też wieczorami palono ogniska, aby odstraszyć złe moce i wskazać zmarłym drogę do domów. Aby ochronić się przed złym losem, ubierano się również w skóry zwierzęce. Dodatkowo tego dnia odbywał się główny sabat czarownic, które przybywały na swoich miotłach razem z czarnymi kotami. 

Jak przygotować się na imprezę halloweenową?

Obecnie w wielu domach Halloween jest okazją do wspólnej zabawy. Aby stworzyć wyjątkowy klimat tego dnia, warto odpowiednio zadbać o wystrój wnętrz. Jak to zrobić?

- Najlepiej wykorzystać to, co mamy pod ręką. Ja akurat mam pełen magazyn różnych gadżetów, ale świetnie sprawdzą się  różnego rodzaju trawy i wszystko co ma mroczny klimat, objętość - to wszystko się nadaje – powiedziała Agnieszka Winnicka.

Dobrym pomysłem są także kwiaty, z których można wykonać ciekawe dekoracje.

- Wykorzystałam również chryzantemy, więc namawiam, żeby korzystać z tych pięknych kwiatów, bo teraz jest na nie sezon – dodała Agnieszka.

Aby stworzyć wyjątkowy klimat Halloween można samodzielnie wykonać miotłę. Okazuje się, że nie jest to wcale zbyt trudne. – To jest pałąk okorowane i doczepione są do niego brzozowe gałązki i to wszystko nawinięte na drut – powiedziała Agnieszka.

Ważnym elementem Halloween jest odpowiednia stylizacja. W zależności od pomysłu i chęci można zdecydować się na przebranie, albo postawić na makijaż, który można wykonać za pomocą farbek. Ciekawym pomysłem jest narysowanie na części twarzy…dynię. Na takie rozwiązanie wpadła Magda Socha-Włodarska, która w trakcie programu zaprezentowała oryginalny, halloweenowy makijaż. Obejrzyj materiał wideo i zobacz efekt końcowy.

Zobacz także:

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości