Hobby

18-letni fotograf gwiazd i jego niezwykłe ujęcia nieba. "Potrafi dostrzec piękno w czymś, czego inny człowiek by nie zauważył"

Hobby

Aktualizacja:

Gdy znika na całą noc to oznacza, że poluje na gwiazdy. 18-letni Antoni Sarba zaskakuje w sieci niesamowitymi ujęciami nieba. Pod wrażeniem jego prac są internauci, mama, a nawet nauczyciele. Jak młody fotograf rozwinął swoją pasję?

Antek Sarba - fotograf gwiazd

Fotografią interesował się już od najmłodszych lat. Wszystko zaczęło się od przypadkowego prezentu.

- Miałem taki prosty, cyfrowy aparat, który dostałem na komunię. To był taki pierwszy moment, kiedy spodobało mi się to , bo z tym aparatem latałem po całej imprezie i robiłem wszystkim portrety - wspominał w Dzień Dobry TVN Antoni Sarba.

Swojej pasji oddawał się podczas każdych wakacji. Gdy wyjeżdżał z rodzicami na urlop, zawsze biegał z aparatem i od razu robił zdjęcia. Przyjaciółka z kolei namówiła go na udział w zajęciach fotograficznych. Wówczas zaczął też znikać na całe noce i fotografować gwiazdy.

- Jak zauważyłem jego fotografie na Instagramie, w Internecie (...) byłem zachwycony i nawet rozmawiałem z nim: 'dlaczego nigdy nie przyniosłeś i nie pokazałeś swojego warsztatu pracy, bo jest bardzo ciekawy i interesujący' - opowiadał Daniel Mróz, nauczyciel Technikum Fotografii i Multimediów w Puławach.

Okazuje się, że Antek nie chciał się chwalić swoimi zdjęciami, ponieważ przez długi czas nie był z nich dumny. Teraz jednak nie widzi w każdym ujęciu błędów, jak kiedyś.

- Po prostu zawsze coś tam znajdowałem, co mi się do końca nie podobało. Teraz już jest trochę inaczej, trochę mam większą świadomość chyba tego, co robię. Teraz już są takie zdjęcia, z których jestem naprawdę zadowolony - wyznał fotograf gwiazd.

Niezwykłe zdjęcia nieba

Dla pięknych ujęć nieba Antek potrafi zarwać noc. Kiedyś wyszedł około godziny 23:00 robić zdjęcia. Wrócił o 1:30 i wówczas jego mama poszła spokojnie spać. Później okazało się jednak, że nastolatek przyszedł do domu tylko po to, żeby sprawdzić pogodę. Zaraz potem pojechał na rowerze fotografować front burzowy.

- Robi to z pasją, widać , że on to kocha. (...) Potrafi dostrzec piękno w czymś, czego inny człowiek by nie zauważył - podkreśla Urszula Sarba, mama Antka.

Choć fotografia krajobrazowa jest trudna, a takich zdjęć powstają codziennie miliony, ujęcia nastolatka robią spore wrażenie. Ma on niezwykłą umiejętność patrzenia.

- Mogę tymi zdjęciami zwrócić uwagę innych osób na niesamowite rzeczy . (...) Pokazuję ludziom świat tak, jak ja widzę ten świat i jak chciałbym go widzieć - tłumaczy Antoni Sarba.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości