Postaci z gier i seriali w studiu Dzień Dobry TVN. Czym jest cosplay?

Autor:
Oskar
Netkowski
Postaci z gier i komiksów na żywo
Postaci z gier i komiksów na żywoDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Cosplay to nie tylko zabawa, a życiowe hobby, które przez lata urosło do rangi fenomenu. Odwzorowywanie ulubionych postaci z gier, seriali i komiksów to nie lada wyczyn, ponieważ kostium musi być w 100% wierny oryginałowi. W Dzień Dobry TVN studiu porozmawialiśmy z dwiema najsławniejszymi w Polsce cosplayerkami Małgorzatą Janikowską "Margaret" oraz Magdaleną Szymańską "Czestterfield".

Cosplay - co to takiego?

O swojej wyjątkowej pasji opowiedziały "Margaret" i "Czestterfield", które są bardzo popularne w świecie kostiumu. Jako jurorki swoją wiedzą i doświadczeniem służą młodym cosplayerom podczas konkursów.

- Cosplay to przeobrażanie się w swoje ulubione postaci. Robimy same swoje stroje i to zabawa dla każdego i w każdym wieku. - mówiła Małgorzata Janikowska, cosplayerka "Margaret"

Postaci z gier, filmów i seriali jak żywe

Cosplay to wyjątkowe hobby, które pozwala przenieść się do świata fantasy. Strój musi być wiernie odwzorowany, 1:1 jak postać. Zasady są takie, że wykonuje wyłącznie 1 osoba, czyli cosplayer. Jak mówią ekspertki, materiały i faktura muszą odpowiadać tym z gry lub serialu.

- W swoim kostiumie, w jakim dziś jestem, zajęłam 3. miejsce w Portugalii w 2018 r. w konkursie Cosplay World Masters. Pochodzi z gry Dragon Age. Zrobiony jest od zera przeze mnie. Było szycie, termoplastyka... - tłumaczyła Magdalena Szymańska cosplayerka "Czestterfield".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości