Dyrektorka szkoły tworzy niezwykłą biżuterię. "Pieniądze ze sprzedaży przeznaczyliśmy na doposażenie pracowni"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Dyrektorka szkoły i jej rękodzieło
Dyrektorka szkoły i jej rękodziełoDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Katarzyna Cieciura jest dyrektorką jednej z krakowskich podstawówek. Po godzinach pracy zajmuje się tworzeniem unikatowej biżuterii. Z czego ją robi i jak zaczęła się jej przygoda z rękodziełem?

Tworzy niezwykłą biżuterię

Katarzyna Cieciura to dyrektorka Szkoły Podstawowej im. bł. C. Borzęckiej w Krakowie. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami ręcznie tworzy biżuterię, która później sprzedawana jest na szkolnych jarmarkach, kiermaszach i aukcjach internetowych. Za zdobyte w ten sposób pieniądze udało się już spełnić wiele uczniowskich marzeń, m.in. zorganizować salę językową. - Profesjonalne stanowiska odsłuchowe, ergonomiczne krzesła, sprzęt multimedialny. Nie spodziewałam się, że kwota ponad 30 tysięcy złotych zostanie w takiej formule zebrana - mówiła dyrektorka szkoły.

Zuzanna Cieciura, córka pani dyrektor zdradziła, że jej mama już wiele lat temu zaczęła wytwarzać biżuterię z filcu. - Kwiatki filcowe, różne kulki, z których robiłyśmy naszyjniki, kolczyki. I tak właściwie mama zaraziła tą biżuterią filcową całą szkołę - dodała.

Co udało się zakupić za pieniądze ze sprzedaży biżuterii?

Pani Katarzyna przyznała, że wszystko zaczęło się od kiermaszu, który miał pomóc zdobyć środki na zakup artykułów plastycznych. - Kiermasze okazały się bardzo przyjemną inicjatywą szkolną, w którą angażuje się bardzo dużo ludzi. Ilość tych pieniążków zaczęła nam przybywać i mogliśmy je przeznaczać na dofinansowanie wycieczek, zielonych szkół, jak również doposażenie pracowni, czy miejsca wypoczynkowego dla dzieci - mówiła.

Nasza rozmówczyni przyznała, że niemal każdą wolną chwilę poświęca na robienie biżuterii. - Często jest tak, że obiecuję sobie, że ten weekend poświęcę na inne obowiązki i nawet zabieram się za sprzątanie pokoju, w którym powstają te różne drobiazgi i niestety to się nie udaje. Bo ilekroć zaczynam chować koraliki, [...] to nasuwają się kolejne pomysły i powstają kolejne dzieła - dodała.

Co jeszcze wytwarza pani Katarzyna? Czy robi tylko biżuterię? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości