Finanse i Praca

Wniosek o 500 plus - to ostatnie dni na złożenie go, aby nie stracić ciągłości dofinansowania

Finanse i Praca

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Business Insider/TVN24/Money.pl
500 złotych

Do nowego programu świadczeniowego 500 plus można zapisywać się od lutego. Minister rodziny i polityki społecznej ostrzega, że złożenie wniosku w nieodpowiednim terminie może spowodować przerwanie ciągłości wypłat. To już ostatnie dni na złożenie wniosku.

Do kiedy składać wniosek 500 plus?

Obecnie przyjmowane są zgłoszenia na nowy okres świadczeniowy - 2022/2023 o dofinansowanie 500 plus. Wnioski można składać cały rok, jednak przekroczenie kwietniowego terminu może spowodować utratę pieniędzy. Aby uniknąć takiego scenariusza wniosek należy złożyć do 30 kwietnia 2022 roku.

- Tylko złożenie tych wniosków do końca bieżącego miesiąca, gwarantuje ciągłość wypłat i te wypłaty będą realizowane w sposób niezakłócony - powiedziała wiceminister rodziny Barbara Socha. Dodała, że późniejsze złożenie wniosku nie daje gwarancji ciągłości wypłat. 

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Przypominam, że aby dalej otrzymywać 500 plus konieczne jest złożenie nowego wniosku na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczyna się 1 czerwca br. i będzie obowiązywał do końca maja przyszłego roku. Ci, którym zależy na zachowaniu ciągłości wypłaty świadczenia – a wierzę, że jest to zdecydowana większość – powinni złożyć wniosek do końca kwietnia. Gorąco do tego zachęcam - powiedziała minister Marlena Maląg.

Od początku lutego złożonych zostało już 2,9 miliona wniosków. Obejmują one 4,7 miliona dzieci, a dla 4,2 świadczenie zostało już przyznane. 

Przekroczony termin składania wniosku 500+

Jeżeli chce się zachować ciągłość w wypłacaniu świadczenia, dokumenty należy złożyć do 30 kwietnia. Od nowego okresu wniosek można złożyć jedynie w formie elektronicznej - przez platformę Emp@tia, PUE ZUS lub bankowość elektroniczną.

Wnioski można składać również po 30 kwietnia, jednak wtedy ustalenie prawa do wypłaty nastąpi w ciągu 90 dni i utracona zostanie ciągłość wypłat dofinansowania. Ponadto, osoby składające wnioski po 30 czerwca stracą świadczenie za 1 miesiąc, po 31 lipca stracą za 2 miesiące.

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Business Insider/TVN24/Money.pl

Źródło zdjęcia głównego: dzika_mrowka/Getty Images

Pozostałe wiadomości