Razem z Ukrainą

Prezydencka para Ukrainy. Poznaj historię ich miłości

Razem z Ukrainą

Autor:
Oskar
Netkowski
Wołodymyr Zełenski – od aktorka do bohatera

Wołodymyr Zełenski i pierwsza dama Ukrainy są na językach całego świata. Były komik został mężem stanu, a jego żona Ołena Zełenska wspiera go w każdej decyzji. Choć są jednym z głównych celów rosyjskich najeźdźców, nie poddają się w walce o swoją ojczyznę.

Wołodymyr Zełenski i Ołena Zełenska - historia miłości

Olena i Wołodymyr Zełenscy urodzili się w tym samym mieście, w Krzywym Rogu. Chociaż chodzili razem do szkoły, to jeszcze wtedy się nie poznali. Dopiero na studiach zwrócili na siebie uwagę. Olena studiowała architekturę na Krzyworoskim Uniwersytecie Technicznym, Wołodymyr - prawo w Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym. Nigdy nie pracowali w swoich zawodach. Wołodymyr nie został prawnikiem, ale komikiem. Ołena podjęła się natomiast pisania tekstów dla kabaretu "Studio Kwartał 95", w którym występował jej mąż.

Zakochani spotykali się przez osiem lat od 1995 roku. Ślub wzięli 6 września 2003 roku. Rok później na świat przyszła ich córka Oleksandra. W 2013 roku natomiast powitali syna Kiryła.

Prezydencka para Ukrainy - normalna rodzina

Wołodymyr i Olena starają się być blisko ludzi, nie są typową para prezydencką. Na Walentynki opublikowali wspólne nagranie, na którym czule okazują sobie miłość. Dom dzielą nie tylko ze swoimi pociechami, ale także z dwoma psami, świnką morską i rybkami.

Olena Zełeńska o byciu pierwszą damą Ukrainy

Wołodymyr Zełenski 31 grudnia 2018 roku oficjalnie zapowiedział swój start w wyborach prezydenckich. Żona wsparła go, choć nie było to dla niej łatwe. Wejście w świat polityki oznaczało wielkie zmiany. 20 maja 2019 roku Olena Zelenska została pierwszą damą Ukrainy. To właśnie wtedy pojawiła się, na kultowej już okładce ukraińskiej edycji "Vogue'a". W rozmowie z magazynem opowiedziała o tym, jak odnajduje się w roli pierwszej damy.

- Nie mam wystarczająco czasu na bycie sama ze sobą. Mam dwoje dzieci, jestem więc przyzwyczajona do tego, że rzadko bywam sama. W przeszłości moją jedyną ucieczką do prywatności i samotności był samochód. Teraz jestem pozbawiona i tego - zawsze towarzyszy mi ochrona. Moją jedyną samotnią jest teraz łazienka - mówiła dla "Vouge".

Wyjawiła też, że chociaż pisała skecze dla kabaretu, nie lubi żartować. To zdecydowanie jej mąż jest zawsze w centrum uwagi.

- To nie w moim stylu. Wykorzystuję jednak swoją sytuację do nagłośnienia i zwrócenia uwagi ludzi na ważne kwestie społeczne - podkreśliła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości