Razem z Ukrainą

9-letnia Ukrainka napisała list do zmarłej mamy. "Chciałabym, żebyś trafiła do nieba i była tam szczęśliwa"

Razem z Ukrainą

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24
dziecko, które pisze

Mama dziewięcioletniej Galii zginęła w Borodziance. Dziewczynka, aby pożegnać się z kobietą, napisała do niej wzruszający list. Jego treść w mediach społecznościowych opublikował Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

9-latka napisała list do zmarłej matki

Stacja CBS News podaje, że list miał powstać niespełna dwa tygodnie po tym, jak Rosjanie rozpoczęli inwazję na Ukrainę. Dokładnie 8 marca, w dniu, w którym tradycyjnie obchodzony jest tam Dzień Kobiet. - Mamo, ten list jest prezentem dla Ciebie na 8 marca (...) Jeśli myślisz, że wychowałaś mnie bez powodu, to nie masz racji. Dziękuję za dziewięć lat mojego życia. Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą mamą na świecie! - napisała dziewczynka.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Chciałabym, żebyś trafiła do nieba i była tam szczęśliwa. Zrobię, co w mojej mocy, aby być dobrą osobą i też dostać się do nieba - można przeczytać dalej. Zdjęcie listu opublikował na Twitterze doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. Z jego wpisu wynika, że matka Galii zginęła w Borodziance.

Wojna w Ukrainie. Co wydarzyło się w Borodziance?

Borodzianka, położona na północny zachód od Kijowa, została na poczatku kwietnia przejęta przez siły ukraińskie po wycofaniu się z niej Rosjan. Jest jednym z najbardziej zniszczonych w wyniku rosyjskiej inwazji miast obwodu kijowskiego. Władze Ukrainy informowały wcześniej, że pod gruzami zbombardowanych bloków mieszkalnych mogą znajdować się ciała setek ludzi.

Sytuacja w Borodziance jest "o wiele bardziej przerażająca niż w Buczy, gdzie dokonano masakry ludności cywilnej (...) W tym małym miasteczku jest więcej ofiar niż w Buczy. (...) Każda zbrodnia zostanie wyjaśniona, każdy kat zostanie znaleziony" - podkreślał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Zolga_F/Getty Images

Pozostałe wiadomości