Najsłodsze dzieła sztuki. "Chcę wprowadzić do naszego świata więcej barw"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Słodkie dekoracje na torty
Słodkie dekoracje na torty
Słodka konkurencja (napisy)
Słodka konkurencja (napisy)
Kilka dni temu w Warszawie odbyły się najsłodsze targi w Polsce. Pojechaliśmy tam z kamerą, zarówno na część konkursową jak i na ogłoszenie wyników. W Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się ze zwyciężczynią jednej z kategorii oraz Renatą Martyną, jurorką.  

Mistrzynie cukiernictwa

Izabela Freda została mistrzynią w kategorii "duży eksponat dekoracyjny". Jej prace zapierają dech w piersi. Wymagają nie tylko wyobraźni i kreatywności, ale także długiej rzemieślniczej pracy.

- Długo się przygotowujemy. Mój tort przygotowywałam 6 tygodni. Jeszcze w hotelu, przed oddaniem, dorabiałam elementy, jak np. ślimaka, czy lilie wodne. Wszystko musi być wykonane ze składników jadalnych - mówiła mistrzyni cukiernictwa.

- Ktoś, kto nas ogląda i będzie chciał spróbować swoich sił, kupi sobie masę, a za 2 czy 3 lata możemy oceniać ich na konkursie. Bo to konkurs dla amatorów i profesjonalistów - dodała Renata Martyna, mistrzyni świata w dekorowaniu tortów.

Torty jak z bajek

Otwarty Konkurs Dekoracji Cukierniczych po raz kolejny wyłonił prace Grand Prix w 6 kategoriach. Wśród nich ta Izabeli Fredy. Ze zwyciężczynią rozmawialiśmy nie tylko w studio. Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Chętnik sprawdziła, co działo się na miejscu. Można było się zakochać w tym, co prezentowano na stołach.

- Swoją twórczością chce wprowadzić do naszego świata więcej barw, więcej radości - opowiadała Karolina Kłyż, uczestniczka konkursu.

- Słysząc tak ciepłe słowa od osób, które uznajemy za autorytety, to najcenniejsze co mogłam otrzymać - skwitowała Izabela Freda, zwyciężczyni jednej z kategorii.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości