Podróże

Liczne atrakcje w Europa Park w Niemczech – dla dzieci i dorosłych

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Europa Park w Niemczech to jeden z największych parków rozrywki w Europie, położony w Rust, w południowo-zachodnich Niemczech.

Europa Park w Niemczech to park rozrywki i ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy, w którym odwiedzający mogą skorzystać z atrakcji podzielonych na 18 krain tematycznych. Większość z nich związana jest z europejskimi krajami i regionami.

Europa Park w Niemczech Niemcy to coś więcej niż rozrywka dla całej rodziny. Tutaj na powierzchni prawie 100 ha odwiedzający mogą również skorzystać z atrakcji o charakterze edukacyjnym i uczestniczyć w różnego rodzaju pokazach. Europa Park w Niemczech to świat niezapomnianej przygody, w którym nawet dorośli mogą poczuć dziecięcą radość.

Europa Park, Niemcy – atrakcje, z których warto skorzystać

Parki rozrywki zawsze były ciekawą alternatywą na rodzinną wycieczkę. Największy z nich, czyli Disneyland w Paryżu, cieszy się największą popularnością, ale otworzony w 1975 roku Europa Park w Niemczech zyskuje coraz większe uznanie wśród odwiedzających go turystów. Cechą charakterystyczną tego parku jest jego podział na krainy tematyczne, z których każda symbolizuje inne europejskie państwo lub region geograficzny. Za pomocą przygotowanych atrakcji i swojej wyobraźni zwiedzający mogą wybrać się do: Niemiec, Francji, Grecji, Holandii, Islandii, Włoch, Austrii, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, Skandynawii oraz Hiszpanii. Ponadto zwiedzić można również Baśniowy Las Braci Grimm, Adventure Land i Krainę Minimoys.

W Europa Park w Niemczech znajduje się 13 rollercoasterów – jednych z największych w Europie. Miłośnicy adrenaliny z pewnością mają w czym wybierać, ale wielbiciele mniej ekstremalnych wrażeń również znajdą coś dla siebie. Na terenie Europa Park w Niemczech znajduje się aż 9 przejażdżek wodnych, zbudowanych z najbardziej zaawansowanych konstrukcji. Organizatorzy zadbali również o to, aby każda grupa wiekowa mogła wybrać najbardziej dogodną dla siebie atrakcję. Zwiedzający mogą skorzystać zarówno z rozrywek o charakterze teatralnym i sportowym, jak i edukacyjnym czy naukowym. Tutaj w jednym miejscu każdy może zasmakować prawdziwej przygody, wcielić się w rolę ulubionej postaci, poczuć dreszczyk grozy, zamienić się w naukowca oraz poznać nieco historii i sztuki.

Dlaczego jeszcze warto wybrać się do Europa Park w Niemczech? Rust, w którym park jest położony, to urokliwe miasteczko, które swoim krajobrazem dodatkowo zachęca do odwiedzenia tego miejsca. Jest ono oddalone od zgiełku dużych metropolii, co zapewnia komfortowe i przyjemne korzystanie z dostępnych na miejscu atrakcji. Przed wyjazdem należy sprawdzić, ile kosztują bilety wstępu do Europa Park. Cennik uzależniony jest od długości pobytu (jeden lub dwa dni) i rodzaju biletu (grupowe, dla dzieci lub dorosłych). Regularne ceny w sezonie zaczynają się od 37 euro. Istnieje również możliwość wykupienia całorocznego wstępu do Europa Park w Niemczech.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Europa Park w Niemczech to nie tylko rozrywka i zabawa

Europa Park w Niemczech oferuje zwiedzającym przede wszystkim atrakcje o charakterze czysto rozrywkowym. Turyści przyjeżdżają tutaj głównie po to, aby się zrelaksować, doświadczyć niecodziennych wrażeń i nabrać energii. Jednakże Europa Park w Niemczech nie jest jedynie miejscem, gdzie króluje wyłącznie zabawa. Osoby, które chcą zregenerować siły lub po prostu odpocząć od codzienności, również świetnie tutaj się odnajdą. Dostępny na miejscu ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy to nie tylko kompleks czterech hoteli, z którego mogą korzystać wszyscy goście parku, ale również możliwość wynajęcia domku i kempingu oraz odwiedzenia zaaranżowanej indiańskiej wioski. Jednym z ciekawszych obiektów jest największy hotel Colosseo, który powstał na wzór rzymskiego Koloseum.

Na terenie Europa Park dostępne są również kawiarnie, bary i restauracje, oferujące gościom szeroki wybór dań i napojów. Można tutaj nie tylko dobrze zjeść, ale również napić się pysznej kawy lub fantazyjnego drinka. Istnieje również możliwość dokonania zakupów – w parku znajduje się kilkanaście sklepów z ubraniami, pamiątkami i zabawkami.

Jak dojechać do Europa Park w Niemczech?

Ze względu na bliskość Niemiec od Polski, do Europa Park w Niemczech można dojechać samochodem. Co prawda podróż do Rust będzie czasochłonna, ale zapewnia możliwość samodzielnego zorganizowania wyjazdu. Zwiedzający mogą przy okazji wstąpić do innych miejsc turystycznych, znajdujących się na trasie do Europa Park. Adres, pod jakim jest on zlokalizowany, nie powinien sprawić trudności dojazdowych, ponieważ Rust znajduje się w pobliżu zbiegu granic trzech państw: Niemiec, Francji i Szwajcarii. Osoby, które cenią sobie wygodę podczas podróżowania, mogą skorzystać z połączeń lotniczych, ale muszą mieć na uwadze, że wiąże się to z dodatkowym dojazdem z lotniska. Odległość między Europa Park a najbliższymi portami lotniczymi wynosi: Stuttgart (160 km), Karlsruhe (120 km), Basel (90 km) oraz Strasburg (40 km).

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Alexander Hassenstein/Getty Images

Pozostałe wiadomości