Gwiazdy wspominają pierwsze miesiące rodzicielstwa. "Początki są koszmarne"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Blaski i cienie początków rodzicielstwa
Blaski i cienie początków rodzicielstwa
Samotność w macierzyństwie
Samotność w macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Narodziny dziecka zmieniają życie rodziców o 180 stopni. Pierwsze chwile spędzone z maleństwem to emocjonalny rollercoaster, w którym nie brakuje zmęczenia, stresu i lęku przeplatanego z chwilami radości. O zderzeniu wyobrażeń o rodzicielstwie z rzeczywistością porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką Katarzyną Ankudowicz, aktorem Jakubem Świderskim oraz dziennikarką Katarzyną Burzyńską-Sychowicz.

Pierwsze tygodnie z noworodkiem - wspomnienia gwiazd

Katarzyna Ankudowicz jest mamą trzyletniej Konstancji. Narodziny dziewczynki zbiegły się w czasie z pandemią i lockdownem, dlatego w opiekę nad maluszkiem zaangażowali się wszyscy obecni w mieszkaniu członkowie rodziny. Aktorka przyznała, że jej córka była "łatwym dzieckiem", dlatego zajmowanie się nią nie sprawiało żadnych problemów i nie powodowało nadmiernego zmęczenia.

- Moje dziecko spało. (...) Dłużej niż pół roku spało, jadło, spało, jadło. W zasadzie w ogóle nie płakało. Były jakieś momenty, kiedy nagle zapłakała, to byłam bardzo zdziwiona. Jak przeczytałam te podręczniki [poradniki dla przyszłych rodziców - przyp. red.], zrozumiałam, że życie to przypadek i mi się właśnie taki przypadek trafił po prostu - stwierdziła gościni Dzień Dobry TVN.

Nieco inne doświadczenia z początkami rodzicielstwa miał Jakub Świderski. - Nasza Nastka nie spała. Ona miała 40 minut snu i pobudka, więc ja kojarzę sam początek życia z Nastką wiecznie na rączkach - oznajmił w rozmowie z Pauliną Krupińską-Karpiel i Damianem Michałowskim.

Mimo trudnych doświadczeń aktor zapewnił, że rodzicielstwo jest piękną przygodą. - Ja się bałem tego, że będzie strasznie, że nie będę wiedział, co zrobić, ale gdzieś tam ten instynkt prowadzi cię - zaznaczył.

Rodzicielstwo bez lukru oczami Katarzyny Burzyńskiej-Sychowicz

Katarzyna Burzyńska-Sychowicz przyznała, że pierwsze dni z synem nie należały do najłatwiejszych. Wraz z partnerem postrzegała dziecko jako "intruza" - kogoś obcego, kto wtargnął do ich domu.

- Też miałam łaskawe dzieci, ale mimo tego uważam, że początki rodzicielstwa są koszmarne. To jest taka zmiana, że nie jesteśmy na to gotowi. Ja miałam tak, że jak tego bobasa przywieźliśmy ze szpitala i go położyliśmy do łóżeczka, to ja go traktowałam trochę jako obcego. To nie była moja miłość, moje dziecko, mój pierworodny, moja latorośl, którą od razu z miejsca kocham, tylko to był ktoś obcy - wyjaśniła dziennikarka.

Gościni Dzień Dobry TVN dodała, że jej zdaniem rodzicielstwo przedstawiane w reklamach czy w wyidealizowanych przekazach medialnych nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. - Czułam się rozczarowana tym, że wszystkie gwiazdy, celebrytki, które pokazywały się na okładkach, one mówiły, że macierzyństwo od początku jest sielanką - oznajmiła w programie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości