Planowali jedno dziecko, na świat przyszły pięcioraczki. "Mąż był w wielkim szoku"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Witamy pięcioraczki na świecie!
Witamy pięcioraczki na świecie!
Położna na medal
Położna na medal
Miało być ich troje - jest czworo
Miało być ich troje - jest czworo
Macierzyństwo po czterdziestce
Macierzyństwo po czterdziestce
Najważniejsza rola Dominiki Gwit
Najważniejsza rola Dominiki Gwit
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie - po raz drugi - na świat przyszły pięcioraczki. Na maluchy w domu czeka siódemka rodzeństwa. W jakich stanie są noworodki i kiedy mają szansę opuścić placówkę? Jak czuje się świeżo upieczona mama? Czy tata pamięta imiona wszystkich pociech? O tym Dominika Clarke i jej mąż opowiedzieli w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

W Krakowie urodziły się pięcioraczki

W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim na świat przyszły pięcioraczki - 3 dziewczynki i 2 dwóch chłopców. Mama maluchów czuje się bardzo dobrze. Jak wyznała, nie od razu dowiedzieli się z mężem, że ich rodzina tak bardzo się powiększy i na świat przyjdzie aż piątka dzieci.

- Pierwsza wiadomość była, że będzie jedno dziecko. Natomiast występowały krwawienia, wracałam na USG i na kolejnych USG dokładano nam jeszcze jedno, kiedy dołożyli nam już to ostatnie, piąte, byłam w szpitalu przez jakiś czas. Nie powiedziałam mężowi od razu. Dopiero, jak wróciłam do domu, po tygodniu zaczęłam mu powoli opowiadać, co się wydarzyło. Mąż był w wielkim szoku, z każdym dzieckiem, które dodawałam, miał coraz większy uśmiech - wspominała Dominika Clarke w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Nasza reporterka zapytała świeżo upieczonego tatę, czy pamięta imiona wszystkich nowo narodzonych maluszków. Czy udało mu się je wymienić? Dowiecie się tego z powyższego wideo.

Jak prowadzi się ciążę mnogą?

Hubert Huras, kierownik Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie podkreślił, że prowadzenie takiej ciąży to spore wyzwanie.

- Z panią poznaliśmy się przez przypadek. Zadzwoniła, zapytała, czy jesteśmy w stanie panią poprowadzić. Tym bardziej że była to ciąża bardzo wysokiego ryzyka, [...], powikłana mnóstwem schorzeń, przede wszystkim łożyskiem przodującym. Pani spędziła z nami trochę czasu, była wzorową pacjentką - zaznaczył.

Obecnie maluchy są pod opieką zespołu z Oddziału Klinicznego Neonatologii kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha. - Oddychają samodzielnie, z wyjątkiem takiego wsparcia nieinwazyjnego. Początkowo musieliśmy je intubować, dwójkę z nich. [...]. To już rokuje z nadzieją, że dalej będzie tylko lepiej. Oczywiście spodziewamy się tu różnych jeszcze po drodze problemów, ale jesteśmy trochę doświadczeni w tych wieloraczych ciążach i później opieką nad wieloraczkami - mówił specjalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Magda Bober

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości