Dziecko

W wieku 46 lat urodziła identyczne trojaczki: "Nie ma innego sposobu na wytłumaczenie tego niż cud"

Dziecko

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
today.com
Audrey Tiberius z dziećmi

46-letnia Audrey Tiberius i jej mąż 41-letni Tyler powitali na świecie identyczne trojaczki. - To było statystycznie nieprawdopodobne - mówi szczęśliwa mama. Większość ekspertów ocenia bowiem, że taki przypadek zdarza się 1 na 20 miliardów urodzeń.

Audrey i Tyler Tiberiusowie doczekali się czterech synów: 13-letniego Marcusa, 11-letniego Jamesa, 9-letniego Christiana i 7-letniego Maxa. Natomiast kiedy Audrey miała 41 lat, małżonkowie postanowili powiększyć swoją rodzinę i dać braciom kolejne rodzeństwo. Wówczas kobieta usłyszała od specjalistów, że szanse na poczęcie dziecka dzięki metodzie in vitro wynoszą zaledwie 10 proc.

- Powiedzieli: "Przepraszam, twoje jajeczka są za stare" – wspominała kobieta w wywiadzie dla TODAY Parents. - Zrobiliśmy trzy rundy in vitro i wszystkie się nie powiodły - dodała.

Zobacz wideo: Gwiazdy o macierzyństwie

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

46-latka powitała na świecie identyczne trojaczki

Ku uciesze rodziców Audrey w wieku 45 lat udało się zajść w ciążę bez metody in vitro. Przepełnieni radością małżonkowie 30 marca br. powitali na świecie identyczne trojaczki, co określane jest mianem cudu.

- Większość ekspertów ocenia, że ​​prawdopodobieństwo identycznych trojaczków wynosi 1 na 200 milionów urodzeń. Rozmawiałam ze statystykiem i szanse na to, że 45-latka będzie miała identyczne trojaczki wynoszą 1 na 20 miliardów - przyznała Audrey. - To było statystycznie tak nieprawdopodobne, że nie można tego wyjaśnić inaczej niż cudem - oceniła.

Chłopcy otrzymali następujące imiona: Sky, River i Bay.

Wiek kobiety a ciąża

Zdaniem dr Lisy Thiel ze Spectrum Health West Michigan w wieku 45 lat dość rzadko zdarza się zajść w ciążę bez interwencji medycznej.

- Kiedy osiągamy ok. trzydziesty rok życia, mamy mniej jajeczek, które nadają się do rozmnażania. Zajście w ciążę jest trudniejsze do osiągnięcia - podkreśliła w rozmowie z TODAY. - Gdy mamy 41 lat, ryzyko wystąpienia nieprawidłowości chromosomowych jest również znacznie wyższe - zaznaczyła.

Jak ostrzegła specjalistka, w wieku 45 lat ryzyko poronienia w pierwszym trymestrze jest bardzo duże. Według Kliniki Mayo wynosi ono 80 proc. Audrey Tiberius zdawała sobie z tego sprawę. - Modliłam się, aby moje dzieci były bezpieczne i abym je urodziła. I tak się stało - przyznała.

Zobacz wideo: Mają 5 córek w tym trojaczki jednojajowe

Mają 5 córek w tym trojaczki jednojajowe
Mają 5 córek w tym trojaczki jednojajowe Źródło: Dzień Dobry TVN

Dziś państwo Tiberiusowie są szczęśliwymi rodzicami siedmiorga zdrowych chłopców. - Zawsze miałam w głowie siedem. To zawsze była moja wymarzona liczba, ale nie sądziłam, że tak się stanie ze względu na mój wiek - podsumowała kobieta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: today.com

Źródło zdjęcia głównego: Pirotehnik/Getty Images/Facebook.com

Pozostałe wiadomości