Dziecko

Matka pozwoliła 5-latce na zabieg dla dorosłych. Internautka: "Dlaczego to zrobiłaś? Jestem na nie"

Dziecko

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram, parenting.pl
Salon fryzjerski

Demi Engemann to amerykańska influencerka, która uważa, że jej metody wychowawcze są godne naśladowania. Kobieta działa w sieci jako samozwańcza "świetna mama" i pokazuje, jakie relacje łączą ją z 5-letnią córką. Mała Maude Raen nie może narzekać na brak atrakcji. Kilka dni temu poszła wraz z rodzicielką do fryzjera i poddała się zabiegowi przeznaczonemu dla dorosłych.

USA. 5-latka rozjaśniła sobie włosy

Demi Engemann publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia i filmiki, na których nie brakuje jej 5-letniej córki. Mała Maude Raen od urodzenia otacza się drogimi przedmiotami i luksusowymi ubraniami. Towarzyszy mamie podczas zakupów i wizyt u kosmetyczek, dlatego też przesiąkła filozofią życia, która opiera się głównie na kobiecym pięknie zewnętrznym.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Dziewczynka dość szybko wkroczyła w świat mody i urody. Córka influencerki zapragnęła zmienić coś w swoim wyglądzie i za pozwoleniem mamy poddała się upragnionemu zabiegowi rozjaśniania włosów. Niczym dorosła kobieta zasiadła w fotelu u fryzjera i pozbyła się naturalnego odcienia dziecięcej czupryny na rzecz jasnego blondu. 5-latka była zadowolona z efektu, a cały proces koloryzacji został uwieczniony na nagraniach, które trafiły do Internetu.

Farbowanie włosów dziecka - opinie internautów

Kontrowersyjne filmiki, na których widać metamorfozę 5-letniej dziewczynki, wywołały burzę w sieci. Część internautów pochwaliła metody wychowawcze Demi Engemann, uznając, że zgoda na przefarbowanie włosów dziecka była bardzo dobrym posunięciem.

- Życie jest przecież takie krótkie, więc trzeba się bawić. To dla niej [córki - przyp. red.] na pewno będzie piękne wspomnienie. (...) Nieważne co kto mówi. Włosy i tak odrosną, a stworzone wspomnienia są bezcenne - komentowali.

Inni natomiast wyrazili sprzeciw i wymieniali szkodliwe skutki rozjaśniania włosów u tak małego dziecka:

- Dlaczego to zrobiłaś? Jestem absolutnie na nie. Są inne bezpieczne barwniki, które zmieniają kolor włosów. Wybielanie jest zbyt ciężkie.

- Nie chcę być niegrzeczna i kwestionować decyzji rodziców, ale warto sobie postawić pytanie, czy chemikalia z wybielacza nie są przypadkiem szkodliwe dla tak wrażliwej skóry głowy?

- Totalnie nie polecam. W dzieciństwie pozwolono mi farbować włosy. To tak bardzo je zniszczyło, że regeneracja trwała 20 lat - krytykowali.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram, parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images, TikTok

Pozostałe wiadomości