Dziecko

Uczniowie planują zrobić łańcuch o długości 3,5 km. "Mamy nadzieję, że uda się pobić rekord"

Dziecko

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Agata Zjawińska
Dzieciaki biją rekord łańcuchowy
Dzieciaki biją rekord łańcuchowy Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

W kalendarzu adwentowym Dzień Dobry TVN pod datą 7 grudnia skrywał się "wymarzony łańcuch świąteczny". Z tej okazji odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Tuszewie, gdzie uczniowie biją rekord, a w studiu dekoratorka wnętrz Agnieszka Winnicka pokazała, jak stworzyć wyjątkowe ozdoby.

Tuszewo. Uczniowie próbują pobić rekord

Od 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie - pod okiem nauczycielek: Lucyny Jabłońskiej i Mai Grądzkiej - tworzą długie łańcuchy choinkowe.

- Założenie organizatorki, czyli pani Mai Grądzkiej było takie, żeby powstał łańcuch o długości 300 m. Tytułem otoczenia naszego okolicznego stawu. Jednak pierwotne założenia przekroczyły nasze oczekiwania i powstał łańcuch o długości 2,5 km. [...] To był pierwszy szkolny rekord Guinnessa - tłumaczyła Lucyna Jabłońska w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN.

Szkoła założyła bowiem własną Księgę rekordów Guinnessa i od trzech lat podtrzymuje tradycję. - Pojawił się COVID-19 i mogłoby to zniechęcać do dalszej pracy, ale udało nam się pobić kolejny rekord i w 2020 nie było to już 2,5 km, tylko 2,8 km - podkreśliła nauczycielka.

Z kolei w 2021 - 3,2 km, a w tym roku szkoła planuje zrobić łańcuch o długości 3,5 km. Do akcji przyłączyła się lokalna społeczność. Obok uczniów i nauczycieli łańcuch kleją rodzice, a nawet członkinie koła gospodyń wiejskich.

- W tej chwili mamy już 3 km, a tworzenie łańcucha trwa do 19 grudnia. Zaczęliśmy 21 listopada przy ogromnym wsparciu rodziców, koła gospodyń wiejskich oraz wszystkich tuszewskich elfów. Mamy nadzieję, że uda się pobić rekord - przyznała Lucyna Jabłońska.

Świąteczne łańcuchy, które warto przygotować z dziećmi

Łańcuchy i girlandy to popularne elementy świąt. Możemy je wykorzystać do dekoracji choinki, okna, a nawet stołu. Pomysły na ozdoby można przygotować samodzielnie lub z pomocą dzieci.

- Możemy pobawić się rzeczami, które mamy w domu albo można kupić w sklepach papierniczych różnego rodzaju naklejki, gadżety. [...] Z bombeczek, które nam zostały z poprzednich sezonów, a na choinkę już ich nie chcemy, możemy powić girlandy [...] Moja ulubiona forma girlandy jest z zieleni. Można ją na drucie uwić - mówiła Agnieszka Winnicka w Dzień Dobry TVN.

Dekoratorka wnętrz zaprezentowała, jak przygotować:

  • Łańcuch na sznurku z gwiazdkami,
  • łańcuch z kolorowej tasiemki.

Zobacz w materiale wideo, jak krok po kroku stworzyć te ozdoby:

Kreatywne sposoby na świąteczne łańcuchy
Kreatywne sposoby na świąteczne łańcuchy Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości