Dziecko

Niemowlę wpadło do wody. Jak zareagował instruktor pływania? Zaczął nagrywać zdarzenie

Dziecko

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok, parenting.pl
Niemowlę w basenie

Nie bez przyczyny mówi się, że kilkumiesięczne dzieci mają naturalną zdolność do utrzymywania się na powierzchni wody. Umiejętność tę postanowił sprawdzić pewien instruktor pływania, który nagrał zachowanie niemowlęcia na basenie. Niektórzy internauci byli przerażeni tym widokiem.

Niemowlę na basenie zanurzyło się w wodzie, a instruktor nie reagował

Michael Petrella to instruktor pływania, którego uczniami są głównie dzieci, w tym kilkumiesięczne niemowlaki. Mężczyzna jest aktywny w sieci i prezentuje na TikToku ciekawe nagrania z przeprowadzanych lekcji. Duże zainteresowanie internautów wzbudził film, na którym widać, jak mała dziewczynka traci równowagę w basenie i wpada do wody, zanurzając głowę.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Pierwsze sekundy nagrania wyglądają naprawdę przerażająco. Dziecko próbuje wydostać się na powierzchnię wody, a nikt z obecnych obok osób mu w tym nie pomaga. Reakcja instruktora również jest dość zadziwiająca. Mężczyzna postanowił uwiecznić całe zdarzenie na filmie.

- Boże, ale się przestraszyłam, jak była pod wodą. (...) Ona próbuje przetrwać - komentują internauci.

Michael Petrella wytłumaczył, że to normalna praktyka instruktorska, która sprawdza naturalne umiejętności pływackie niemowląt. - Dziecko potrafi samo unieść się na wodzie. Dzięki tej metodzie uczy się, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i ratować samego siebie, dopóki nikt mu nie pomoże - przekonuje nauczyciel.

Czy niemowlęta potrafią pływać?

Gros internautów zwróciło uwagę na to, że dzieci potrafią znacznie wcześniej pływać, niż chodzić. Ma to związek z przyzwyczajeniem do poruszania się przez 9 miesięcy w obrębie wód płodowych. Woda jest więc ich naturalnym i znanym od pierwszych chwil istnienia środowiskiem.

Warto jednak pamiętać, że umiejętności pływackie zanikają do pierwszego roku życia. Nierozwijane przemijają bezpowrotnie. Pediatrzy rekomendują, by pierwszą wizytę dziecka na basenie zaplanować najwcześniej po ukończeniu czwartego miesiąca życia, kiedy układ odpornościowy malucha będzie już znacznie lepiej rozwinięty.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok, parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: fontina/Getty Images

Pozostałe wiadomości