Niemowlę zmarło w aucie z przegrzania. Stan zdrowia Bruce'a Willisa się pogarsza? Polska zapiekanka na liście 50 najlepszych dań. Te newsy mogłeś przegapić

Autor:
Justyna
Piąsta
Nowa płyta Natalii Przybysz
Nowa płyta Natalii PrzybyszDzień Dobry TVN
wideo 2/21

Piątek, 2 czerwca przyniósł wiele ciekawych informacji z Polski i świata. 70 lat temu koronowano Elżbietę II. Córka Bruce'a Willisa opisała początki choroby swojego ojca. W USA rodzice zostawili niemowlę w aucie. Dziecko zmarło z przegrzania. Wokalistka Bovska w rozmowie z naszą dziennikarką opowiedziała o nowej płycie i problemach zdrowotnych. O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl. Oto skrót najważniejszych wydarzeń.

70. rocznica koronacji Elżbiety II. Czym uroczystość różniła się od wielkiego dnia Karola III?

Dokładnie 2 czerwca 1953 roku Elżbieta II rozpoczęła panowanie na królewskim tronie. 70 lat później koronę oficjalnie przejął jej syn, król Karol III. Uroczystość Jej Królewskiej Mości była transmitowana w telewizji, natomiast Karola była pierwszą koronacją pokazywaną na żywo w mediach społecznościowych. Procesja monarchini szła 8 km, by tłumy na ulicach zobaczyły ją na żywo. W przypadku Karola procesja szła 2 km.

Córka Bruce'a Willisa wyznała, jak zaczęła się choroba jej ojca

Słynny aktor Bruce Willis cierpi na formę demencji, która jest nazywana otępieniem czołowo-skroniowym FTD. Tallulah Willis, najmłodsza córka Bruce'a Willisa i Demi Moore, napisała felieton dla magazynu "Vogue", w którym opisała, jakie były pierwsze symptomy choroby jej taty.

- Wiedziałam, że coś jest nie tak, od lat. Zaczęło się od niedosłuchu, nie reagował na pytania. Żartowaliśmy z tego, mówiąc, że to słynne "hollywoodzkie uszkodzenie słuchu". Mów głośniej! "Szklana Pułapka" uszkodziła tacie słuch! Z czasem ten problem się pogłębił - przyznała.

Jaki jest obecnie stan zdrowia amerykańskiego gwiazdora? Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Bovska o płycie i problemach zdrowotnych

Bovska po blisko trzech latach przerwy powróciła z albumem pt. "Dzika". Artystka poprzez muzykę porusza kwestie kobiecości, wewnętrznej akceptacji i cierpienia. Po raz pierwszy otworzyła się na temat problemu bezpłodności. Wokalistka od siedmiu lat stara się o dziecko, poddając się zabiegom in vitro. W cyklu Nastazji Bloch "Off the record" opowiedziała o procesie przemiany, poczuciu niesprawiedliwości i planach na najbliższe miesiące. Cały wywiad można zobaczyć TUTAJ.

Rodzice zostawili niemowlę w samochodzie. Dziecko zmarło z przegrzania

W USA, na Florydzie policjanci znaleźli w nagrzanym samochodzie 11-miesięczną dziewczynkę, która nie dawała oznak życia. Tego dnia temperatura w cieniu sięgała 27 stopni C, natomiast temperatura w aucie musiała być znacznie wyższa. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Na miejscu lekarze stwierdzili zgon. W tym czasie rodzice niemowlęcia byli na mszy w kościele. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy dziewczynka spędziła w zamknięciu około 3 godzin. Jak podaje serwis tvn24.pl, szef lokalnej policji przekazał mediom, że śledczy uznają śmierć malucha za nieszczęśliwy wypadek.

50 najlepszych zapiekanek na świecie. W rankingu znalazło się polskie danie

Portal kulinarny Taste Atlas przygotował ranking 50 najlepszych zapiekanek świata. Pierwsze trzy miejsca zajęły kolejno dania z Chile, Brazylii oraz Włoch. Na liście pojawiła się też potrawa z Polski. 27. miejsce przyznano babce ziemniaczanej. Autorzy zestawienia stwierdzili, że "ze względu na swoją prostotę" danie rozpowszechniło się poza wschodnie regiony kraju, skąd się wywodzi.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: splendens, Jim Spellman, Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości