To nie koniec upałów. Pogoda jeszcze nas zaskoczy

Źródło: Dzień Dobry TVN
Babie lato czy już czuć jesień w powietrzu?
Babie lato czy już czuć jesień w powietrzu?
Kącik jesieniary
Kącik jesieniary
Styl jesieniary - swetry i spódnice
Styl jesieniary - swetry i spódnice
Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej
Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej
Skarby jesieni – pomysły na pyszne przetwory
Skarby jesieni – pomysły na pyszne przetwory
Jesienne wianki do każdego wnętrza
Jesienne wianki do każdego wnętrza
Jesienne smaki
Jesienne smaki
Rozgrzej się na jesień
Rozgrzej się na jesień
Rozpoczęła się astronomiczna jesień, pełna złocistych liści, opadających kasztanów i chłodniejszych wieczorów. Mimo to, w najbliższym czasie aura nie da tego po sobie poznać. Po chwilowym ochłodzeniu, czekają nas jeszcze bardzo ciepłe, a nawet upalne dni.

Jaka pogoda prognozowana jest na niedzielę?

W niedzielę 24.09 przewiduje się zachmurzenie w dużej części Polski. Szczególnie pochmurny dzień zapowiada się na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce oraz na wschodnim i południowym Mazowszu, gdzie pojawią się także opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy.

W pozostałej części Polski zapowiada się małe lub umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C w Małopolsce do 21 st. C na Kujawach.

Nadchodzą słoneczne dni

Na początku tygodnia zapowiadana jest bardzo słoneczna aura. W poniedziałek termometry wskażą maksymalnie od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do aż 23 st. C na Podkarpaciu. Tego dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany.

We wtorek będzie jeszcze cieplej. Temperatura maksymalna osiągnie od 22 st. C w rejonie Suwalszczyzny do 26 st. C na Rzeszowszczyźnie. 

Jak się okazuje, lato w Polsce nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, bo w środę termometry mogą wskazać  maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Czwartek zapowiada się równie pogodnie, tego dnia prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C w rejonie Dolnego Śląska. 

Jak się okazuje, tak wysokie temperatury we wrześniu to sytuacja wyjątkowa. Tomasz Wasilewski, dziennikarz TVN Meteo i prezenter pogody w naszym studiu podkreślił, że taka słoneczna pogoda jest typowa dla wrześnie, jednak niezwykłe jest to, że trwa tak długo.

- Prognozy na końcówkę września i początek października nadal są takie, że temperatura będzie powyżej średniej, więc szykuje nam się przedłużenie lata - zdradził prezenter.

Zobacz więcej na tvnmeteo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: tvn meteo

Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości