Pogoda na dzisiaj. W tych miejscach temperatury wyniosą prawie 30 stopni

Zachodzące słońce w mieście
Pogoda na niedzielę, 29 czerwca. Jaka będzie jutro pogoda?
Źródło: Wierzchu/Getty Images
Końcówka tygodnia szykuje się pochmurna z przelotnymi i słabymi opadami deszczu. Nie zabraknie też jednak rozpogodzeń. Ile będzie dzisiaj stopni? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę, 29 czerwca.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Meteorologia i zjawiska pogodowe

Nadciaga cyklon Ulf
Źródło: x-news
Nadciąga cyklon Ulf
Nadciąga cyklon Ulf
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym

Jaka będzie dzisiaj pogoda - w niedzielę, 29 czerwca

W niedzielę możemy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu.

- Chłodny front wędrujący w nocy nad wschodnimi regionami kraju odsunie się na wschód, a za nim nastąpią rozpogodzenia - poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Maksymalna temperatura na północy i wschodzie kraju wyniesie od 22 do 25 stopni Celsjusza, natomiast w centrum kraju będzie się kształtować wokół 26 stopni. Na południu i na zachodzie temperatury mogą osiągnąć nawet 28 i 29 stopni. Chłodniej będzie na wybrzeżu i na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą od 19 do 21 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, momentami dość silny i porywisty, a na wschodzie kraju i na wybrzeżu może osiągnąć prędkość do 60 km/h. Na wysokościach górskich również możliwe są porywy do 60 km/h.

Noc przyniesie przeważnie niewielkie zachmurzenie, choć na południu i w rejonie Przedgórza Karpackiego może być umiarkowane, a nawet duże. Tam też możliwe są zanikające przelotne opady deszczu. Minimalna temperatura wyniesie od 8 stopni na Podlasiu do 16 stopni na południu i na zachodzie kraju. Wiatr początkowo będzie umiarkowany i dość silny, z porywami dochodzącymi do 55 km/h na Pomorzu, ale stopniowo będzie słabnąć do słabego i umiarkowanego. Kierunek wiatru to zachód i północny zachód.

Ile będzie dzisiaj stopni?

  • Białystok: 23°C
  • Bydgoszcz: 26°C
  • Gdańsk: 23°C
  • Gorzów Wlkp.: 27°C
  • Katowice: 26°C
  • Kielce: 26°C
  • Koszalin: 24°C
  • Kraków: 27°C
  • Lublin: 26°C
  • Łódź: 25°C
  • Olsztyn: 23°C
  • Opole: 27°C
  • Poznań: 27°C
  • Rzeszów: 27°C
  • Suwałki: 21°C
  • Szczecin: 25°C
  • Toruń: 26°C
  • Warszawa: 26°C
  • Wrocław: 28°C
  • Zielona Góra: 29°C

Jaka będzie dzisiaj pogoda w Warszawie - w niedzielę, 29 czerwca

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże, po południu z licznymi rozpogodzeniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr umiarkowany, po południu wzmagający się do dość silnego, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

Alerty IMGW na niedzielę, 29 czerwca

Według prognoz IMW w niedzielę możliwe są alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Te obowiązywać mogą w województwach:

  • pomorskim w powiatach słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, Gdynia, Sopot, Gdańsk, nowodworskim,
  • warmińsko-mazurskim w powiatach elbląskim i braniewskim .

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości