Papież Franciszek trafił do szpitala. Jaki jest powód?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
tvn24.pl
Spadek frekwencji na lekcjach religii
Spadek frekwencji na lekcjach religiiDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli w Rzymie. Udał się na oddział specjalizujący się w leczeniu seniorów. Watykan na razie nie skomentował powodu, dla którego 86-letni Ojciec Święty pojawił się w szpitalu.

Papież Franciszek w szpitalu

Papież Franciszek udał się do rzymskiej kliniki rano 6 czerwca. Jak podało TVN24, powodem miała być wizyta kontrolna, jednak Watykan nie potwierdził tych doniesień. Warto przypomnieć, że pod koniec marca tego roku głowa kościoła katolickiego spędziła 5 dni w szpitalu z powodu infekcji płuc, zaś w maju - opuściła jedną z audiencji z racji gorączki.

Papież Franciszek – stan zdrowia

Papież od pewnego czasu boryka się różnego rodzaju dolegliwościami. 86-latek często porusza się na wózku lub o lasce z powodu problemów z rwą kulszową. W 2019 roku przeszedł operację zaćmy, a dwa lata później - operację jelita grubego, na skutek czego stracił część tego organu.

Jak czytamy na tvn24.pl, które powołuje się na Reuters, głowa kościoła nie zamierza zwalniać tempa. Na przełomie sierpnia i września Franciszek ma odwiedzić Portugalię oraz Mongolię.

Więcej na ten temat na stronie TVN24.pl.

.Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mondadori Portfolio/Getty Images

Pozostałe wiadomości