Papież Franciszek będzie operowany. Ponownie przewieziono go do szpitala

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
tvn24.pl, rp.pl
Czy dojdzie do abdykacji papieża Franciszka?
Czy dojdzie do abdykacji papieża Franciszka? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Światowe media obiegła informacja o ponownym przewiezieniu papieża Franciszka do szpitala, tym razem w celu przeprowadzenia laparotomii. Polegająca na otwarciu jamy brzusznej operacja jest związana z dającą objawy bólowe przepukliną. Dzień wcześniej papież pojawił się w szpitalu na badaniach kontrolnych przed planowanym zabiegiem.

Papież Franciszek przejdzie operację

Media co jakiś czas informują o problemach zdrowotnych 86-letniego papieża. Jak przekazał w środę 7.06 rzecznik Watykanu Matteo Bruni, Franciszek został przewieziony do szpitala, gdzie przejdzie laparotomię.

Otwarcie jamy brzusznej jest konieczne, aby przeprowadzić operację jelita grubego. Papież ma w jej trakcie zostać poddany znieczuleniu ogólnemu i spędzić kilka kolejnych dni w szpitalu. Wcześniej, w środę, uczestniczył w cotygodniowej audiencji generalnej. Był sprawny i pozdrawiał wiernych.

Papież Franciszek - stan zdrowia

Jorge Mario Bergoglio zastąpił Benedykta VI na tronie Piotrowym w 2013 roku. W ostatnich latach media informowały o problemach zdrowotnych obecnego papieża. 2 lata temu usunięto mu 33 centymetry okrężnicy z powodu zapalenia i zwężenia jelita grubego.

Ostatni raz w szpitalu w Gemielli Franciszek był dzień wcześniej, 6 czerwca, na badaniach kontrolnych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: tvn24.pl, rp.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/ Mondadori Portfolio / Contributor

Pozostałe wiadomości