Bill i Melinda Gates rozwodzą się. "Nie wierzymy, że możemy trwać jako małżeństwo na kolejnym etapie życia"

Bill i Melinda Gates rozwodzą się

Szokujące doniesienia ze świata wielkiego biznesu. Melinda i Bill Gatesowie zdecydowali się zakończyć swoje trwające prawie trzy dekady małżeństwo. Informacje o rozwodzie wzbudziły zainteresowanie mediów. Rozpoczęły się spekulacje na temat podziału ich ogromnego majątku.

Melinda i Bill Gates rozwodzą się

Jedna z najbogatszych par na świecie, słynąca nie tylko z olbrzymiej fortuny, ale również z działalności charytatywnej, ogłosiła w poniedziałek decyzję o rozwodzie. Informację tę przekazali za pośrednictwem konta na Twitterze.

Po wielu przemyśleniach i pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. Przez ponad dwadzieścia siedem ostatnich lat wychowaliśmy trójkę wspaniałych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działając na całym świecie, pomaga ludziom prowadzić zdrowe i owocne życie. Wciąż wierzymy w tę misję i będziemy kontynuować naszą pracę w fundacji, ale nie wierzymy, że możemy trwać jako małżeństwo na kolejnym etapie naszego życia

- napisano w oświadczeniu.
Małżonkowie zaznaczyli również, że proszą o "przestrzeń" i uszanowanie prywatności.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów

Organizacja charytatywna założona przez małżeństwo, dysponując majątkiem szacowanym na 50 miliardów dolarów, należy do najpotężniejszych na świecie. Obszarem działania The Bill and Melinda Gates Foundation jest edukacja wczesnoszkolna, zdrowie oraz walka z walka z chorobami zakaźnymi (m.in malarią). W minionym roku para zaangażowała się w walkę z COVID-19, przeznaczając na walkę z pandemią miliard dolarów.
Rozwód Gatesów będzie wiązał się z podziałem olbrzymiego majątku oszacowanego przez "Forbes" na 124 miliardy dolarów. Nie podano szczegółów, ale specjaliści ze Stanów Zjednoczonych przypuszczają, że małżeństwo zawarło umowę przedślubną.
Majątek Gatesów to nie tylko Microsoft i fundacja. Para jest największym właścicielem gruntów rolnych w USA, posiadają udziały w sieci hoteli Four Seasons, Canadian National Railway i AutoNation, największej w Stanach sieci salonów samochodowych. Ponadto 56-letnia Melinda Gates jest właścicielką własnej firmy inwestycyjnej Pivotal Ventures.
Zobacz też:
Zobacz wideo: W 2022 roku nie dostaniemy rozwodu?
Autor: Adam Barabasz
Źródło: nytimes.com
Pozostałe wiadomości