Masa śniegu zsunęła się na stok narciarski. Lawina zabiła dwóch Polaków

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
lawina

Do tragicznego zdarzenia doszło nieopodal popularnego kurortu narciarskiego Gulmarg w Indiach. Podczas akcji poszukiwawczej lokalne służby odnalazły dwa ciała. Po identyfikacji zwłok wstępnie ustalono, że ofiarami są Polacy. Resztę poszkodowanych (21 osób) udało się uratować.

Indie. Masa śniegu porwała turystów w górach

Jak podaje tvn24.pl, w środę, 1 lutego w godzinach popołudniowych czasu lokalnego potężna lawina zsunęła się wprost na stok narciarski w kurorcie Gulmarg w Kaszmirze. Był to efekt intensywnych opadów śniegu, które w ostatnich dniach nawiedzały okolice szczytu Apharwat.

Góry

Rzuć wszystko i jedź w polskie góry
Rzuć wszystko i jedź w polskie góryDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Miejscowe służby, które wyruszyły na miejsce zdarzenia na skuterach śnieżnych, poinformowały o uratowaniu 21 osób - 19 obcokrajowców oraz dwóch przewodników. Vijay Kumar, szef policji w Kaszmirze dodał, że ratownicy odnaleźli dwa ciała.

Lawina w Indiach zabiła dwóch Polaków

Po wstępnej identyfikacji zwłok ustalono, że ofiarami lawiny są obywatele Polski. Jak podaje tvn24.pl, ciała odnalezionych turystów zostały przetransportowane do szpitala i poddane niezbędnym procedurom medycznym.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Galen Rowell/Getty Images

Pozostałe wiadomości