Doprowadzili córkę do śmiertelnej otyłości. Sąd skazał rodziców

Źródło: Dzień Dobry TVN
Otyłość u dzieci i młodzieży
Otyłość u dzieci i młodzieży
Operacja bariatryczna
Operacja bariatryczna
Dziś Światowy Dzień Walki z Otyłością
Dziś Światowy Dzień Walki z Otyłością
Ekonomia a otyłość - niezdrowe rzeczy są najtańsze?
Ekonomia a otyłość - niezdrowe rzeczy są najtańsze?
16-letnia Kaylea Titford zmarła wskutek chorobliwej otyłości. W dniu śmierci niepełnosprawne dziecko ważyło 146 kilogramów. Sąd w Wielkiej Brytanii uznał jej rodziców za winnych nieumyślnego spowodowania śmierci.

16-latka zmarła przez chorobliwą otyłość

Kaylea Titford od urodzenia cierpiała na rozszczep kręgosłupa. 16-latka zmarła w październiku 2020 roku w swoim domu. Jak pisał zagraniczne media, pokój nastolatki był brudny i zaniedbany. Okazało się, że przez ostatnie sześć miesięcy życia nie była w stanie wstać z łóżka, przez co nie mogła się myć czy korzystać z toalety, od wielu miesięcy nie miała też kontaktu z lekarzem.

Przyczyną ograniczeń ruchowych dziecka była nie tylko choroba kręgosłupa, ale także otyłość. 16-letnia Kaylea Titford w chwili śmierci ważyła 146 kilogramów. Sędzia zwrócił uwagę, że wcześniej mimo niepełnosprawności, nastolatka uprawiała sport na wózku, a jej otyłość była skutkiem zaniedbania opiekunów.

Sąd skazał rodziców

Rodzice 16-latki karmili ją głównie jedzeniem z barów szybkiej obsługi. W ostatnich trzech miesiącach jej życia wydali na to ponad tysiąc funtów. W środę 1 marca 2023 roku sąd uznał ich za winnych nieumyślnego spowodowania śmierci wskutek rażącego zaniedbania. Ojca zmarłej nastolatki skazano na 7,5 roku pozbawienia wolności, a matkę na sześć.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: rmf24.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Aitor Diago

podziel się:

Pozostałe wiadomości