Chiny wycofują horror o Puchatku. Nieoficjalny powód może zaskakiwać

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Onet.pl
Najbardziej oczekiwane filmy i seriale 2023 roku
Najbardziej oczekiwane filmy i seriale 2023 rokuDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Horror "Puchatek: Krew i miód" dopiero wchodzi do kin, a już zdążył wzbudzić spore kontrowersje. Produkcja zniknęła właśnie z repertuaru sieci kinowych w Chinach i to zaledwie dwa dni przed premierą. Jaki był powód tej decyzji? Internauci mają już swoją teorię.

Kubuś Puchatek jest zakazany w Chinach?

Nie od dziś wiadomo, że Kubuś Puchatek to bajkowa postać, która "jest na cenzurowanym" u chińskich władz. Powodem ograniczeń związanych z bajkowym bohaterem są krążące od 2013 roku memy, sugerujące jego podobieństwo do przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinpinga. Decydenci polityczni cenzurują więc każdy materiał związany z koneserem miodu.

Już niedługo do kin wejdzie horror, w którym jednym z bohaterów jest właśnie Kubuś Puchatek. "Puchatek: Krew i miód" to niskobudżetowa, brytyjska produkcja w reżyserii Rhysa Frake-Waterfields. Czy ten film również nie będzie miał szans z chińską cenzurą?

Chiny wycofują horror o Puchatku

Premierę horroru w chińskich kinach zaplanowano na 23 marca. Tak jak przypuszczano, dwa dni przed oficjalną premierą pojawiły się już pierwsze problemy.

- Z wielkim żalem informujemy, że planowana premiera filmu "Puchatek: Krew i miód" w Hongkongu i Makau w dniu 23 marca została odwołana. Przepraszamy za rozczarowanie i niedogodności - czytamy na oficjalnej stronie filmu na Facebooku.

Reżyser produkcji podkreślił, że miał on być pokazywany w ponad 30 kinach w samym Hongkongu. - Pokazano go przedpremierowo - przeszedł cenzurę. Potem nagle w ciągu ostatnich kilku dni stało się coś, co spowodowało, że niemalże wszystkie sieci kinowe zdjęły go ze swoich afiszów. Oczywiście ta sytuacja nie ma nic wspólnego z jakością obrazu  - podsumował.

Internauci spekulują, że wycofanie filmu ma związek z przepisami dotyczącymi cenzury.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images / Medios y Media / Contributor

Pozostałe wiadomości