Zaczyna się sezon na truskawki. Sprawdź, ile kosztują

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot/Teofila Siewko
Źródło:
sadyogrody.pl/bronisze.com.pl/money.pl
Pomysł na truskawkowe risotto
Pomysł na truskawkowe risottoDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Sezon na polskie truskawki właśnie się zaczyna. Pyszne, pachnące, czerwone owoce, które pojawiają się w sklepach i na straganach, są nieodłącznym symbolem zbliżającego się lata. Na targach i rynkach można już kupować polskie owoce, jednak importowanych jest wciąż najwięcej. Sprawdź aktualną cenę truskawek. 

Cena truskawek w 2023

Na rynku hurtowym w Broniszach pojawiły się już pierwsze polskie truskawki. Na razie są to niewielkie ilości, a cena - wygórowana. Ile zapłacimy za kilogram tych owoców? Polskie truskawki pojawiły się w tym roku już 7 kwietnia w sieci Makro, a także w sieci sklepów Biedronka. Te sprzedawane były w opakowaniach po 500 g i kosztowały około 40 zł za kilogram. Obecnie nieco potaniały.

Jakich cen można spodziewać się w tym roku? Z pewnością będzie drożej - koszty wszystkiego wzrosły, a to bezpośrednio przekłada się na ceny warzyw i owoców. Większość konsumentów odczuła już te podwyżki choćby przy zakupach papryki czy pomidorów. Najtańszych truskawek będzie można spodziewać się w sezonie, czyli na przełomie maja i czerwca. Owoce z gruntu pojawią się najpewniej w pierwszym tygodniu czerwca. Wtedy też można spodziewać się znacznie niższych cen.

Ile kosztują truskawki dziś? Aktualne ceny

Aktualna cena truskawek (na dzień 26 maja 2023 roku) to od 12 zł do 20 zł za kg (na giełdzie w Broniszach).

- W porównaniu z ubiegłym tygodniem odnotowaliśmy spadek. W środę, 10 maja wyceniane były jeszcze na 24-28 zł/kg. Cena jest zależna od odmiany i jakości owoców. Również ilość owoców na placu ma duże znaczenie w handlu - im więcej truskawek na placu, tym ceny niższe. W niedzielny poranek (14 maja) truskawki sprzedawane były za 25-27 zł/kg - podaje portal sadyogrody.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot/Teofila Siewko

Źródło: sadyogrody.pl/bronisze.com.pl/money.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kwangmoozaa/ Getty Images

Pozostałe wiadomości