Moda i Uroda

Wyjątkowy aniołek "Victoria's Secret". Modelka z zespołem Downa podbija świat mody

Moda i Uroda

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Mateusz Malinowski/ Katarzyna Olubińska-Godlewska
Wyjątkowy aniołek
Wyjątkowy aniołek Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Sofia Jirau to pierwsza modelka z zespołem Downa, która dołączyła do grona aniołków amerykańskiej marki bieliźnianej" Victoria's Secret". 25-latka chce podbić świat mody i udowodnić, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o szczegółach głośnej współpracy oraz planach na dalszą karierę w modelingu.

Sofia Jirau - wyjątkowy aniołek "Victoria's Secret"

O tej współpracy było naprawdę głośno w świecie mody. 25-letnia Sofia Jirau została pierwszą modelką z zespołem Downa, która wzięła udział w kampanii amerykańskiej marki "Victoria's Secret". Jednak jak się okazuje swoje doświadczenie z modelingiem rozpoczęła już w wieku 16 lat. - Miałam już za sobą występy na New York Fashion Week i jeszcze na innym pokazie. Pamiętam, że miałam na sobie piękną błyszczącą suknię, taką w paski, do tego czarne buty i przeróżne dodatki. Miałam sesję zarówno na ulicach Nowego Jorku, jak i na prawdziwym wybiegu - opowiada Sofia Jirau.

To właśnie tam zauważyła ją firma "Victoria's Secret" i zaprosiła do udziału w jednej z najnowszych kampanii. Jak wyglądała ta współpraca? - Pierwszy raz pracowałam dla "Victoria's Secret" jako modelka, prezentując ich najnowsze modele staników. O tej pracy marzyłam od 3 roku życia. Pojechałam do Los Angeles, gdzie czekano już na mnie w czarnym, eleganckim samochodzie. Zawieziono mnie na plan, gdzie robili mi zdjęcia i filmy. Była też muzyka. Okazało się, że to były zdjęcia próbne, po których zadzwoniono do mnie i zaproszono na prawdziwy pokaz - tłumaczy modelka.

Modelka z zespołem Downa - Sofia Jirau

Modelka otrzymuje ogromne wsparcie zarówno od swojej rodziny, jak i licznego grona fanów. - Przez całe życie moi przyjaciele i rodzina okazywali mi wiele miłości. Mam bardzo duże wsparcie od fanów, od nich też otrzymywałam wiele ciepłych słów i gratulacji, że mi się udało (...) pisali, żebym jako osoba z zespołem Downa ogłosiła, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko - podkreśla.

Jakie są dalsze plany Sofii Jirau? 25-latka nie zamierza spoczywać na laurach. - Moim wielkim marzeniem jest praca na różnych wybiegach świata z największymi projektantami. Mam taki plan - pracować w Europie. Chciałabym także zostać aktorką, grać w filmach i być znana na całym świecie (...) chcę kontynuować karierę, dużo i ciężko pracować i dawać ludziom radość. Chciałabym dotrzeć z moim przesłaniem do całego świata, do ludzi z zespołem Downa, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Mateusz Malinowski/ Katarzyna Olubińska-Godlewska

Pozostałe wiadomości