Moda i Uroda

Kylie Jenner w kontrowersyjnej kreacji z głową lwa. "To broszka"

Moda i Uroda

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Mateusz Hładki
Co słychać w show-biznesie?

Wielka głowa lwa przyczepiona do klatki piersiowej Kylie Jenner wywołała poruszenie. Członkini słynnego klanu wybrała się w takiej kreacji na pokaz marki Schiaparelli. I jak się okazało, stylizacja nie była przypadkowa - niesie za sobą przekaz i nawiązuje do wielkiego dzieła literackiego.

Kylie Jenner z głową lwa

Nie wszystkie gwiazdy mają okazję przyjść na imprezę w kreacji, która dopiero będzie pokazana na wybiegu. Kylie Jenner miała to szczęście, by dostać sukienkę marki Schiaparelli, która dopiero tego samego wieczora została przedstawiona szerszej publice na pokazie najnowszej kolekcji. Członkini słynnej rodziny Jenner miała na sobie czarną kreację z wielką głową lwa przy klatce piersiowej. Kontrowersyjna broszka (firma tak określiła okazałą głowę lwa przypiętą do sukni) wywołała dyskusję publiczności.

Szafy gwiazd, czyli cykl "Moda na spacer"

Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

- Dom mody podkreślił, że żadne zwierzęta nie ucierpiały przy tworzeniu tej kolekcji (...). Natomiast chodzi o pierwsze wrażenie, wielu odebrało to jako aprobatę polowań na zwierzęta - powiedział Mateusz Hładki.

Pokaz Schiaparelli - o co chodzi?

Nie tylko Kylie miała przy sobie sztuczny zwierzęcy element przypominający trofeum. Na wybiegu pokazała się również modelka z pyskiem pantery śnieżnej czy wilka.

- To nawiązanie do "Boskiej Komedii" Dantego - poinformował Mateusz Hładki.

Dyrektor kreatywny marki Daniel Roseberry przypomniał, że zwierzęta są alegoriami negatywnych cech ludzi - pychy czy chciwości.

Jeśli chcesz wiedzieć, co jeszcze zadziało się w świecie show-biznesu obejrzyj powyższe wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Edward Berthelot/Getty

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości