Sen o piwie według sennika - co oznacza piwo w butelce lub w puszce?

Aktualizacja:
piwo

Według sennika piwo widziane we śnie najczęściej jest dobrą wróżbą. Zazwyczaj oznacza ono bowiem powodzenie w interesach, dobrą zabawę, poprawę relacji z przyjaciółmi, a także nadchodzący relaks. Niekiedy jednak sennik interpretuje tej napój w negatywny sposób.

Zły omen to przede wszystkim zepsute, np. skwaśniałe piwo we śnie. Negatywna wróżba to również pijani ludzie, szczególnie jeśli budzą zdenerwowanie u śpiącego. Niepokojącym znakiem może być także mętne piwo, które najczęściej symbolizuje zmartwienia. Jak jeszcze sennik interpretuje sny o tym napoju?

Piwo według sennika – czas zabawy i relaksu

Senniki najczęściej uznają piwo za symbol szczęścia i dobrobytu. Prawdopodobnie jest to związane ze spojrzeniem na nie w różnych kulturach. Już w starożytnym Egipcie uważane ono było za boski dar, napój Ozyrysa, dlatego właśnie bardzo często było ważną częścią pochówku zmarłych. Pozostawiano je w grobowcach jako element pozwalający duszy wyprawić się szczęśliwie w zaświaty. Również żywi nie skąpili sobie tego trunku podczas zabaw, wszystko ku czci bogini Bastet. Ważną rolę piwo pełniło także w kulturze celtyckiej, gdzie było ono ulubionym napojem władców i wojowników, a, według wierzeń ludu Celtów, także ich bogów. Picie piwa od zawsze było również ważnym elementem kultury słowiańskiej, dlatego narody te mają jedną z bogatszych tradycji piwowarskich.
Bardzo często sen, w którym pojawia się piwo, jest oznaką rychłej wygranej. Może to być łut szczęścia na loterii, jednak równie dobrze takie marzenie senne można powiązać z pomyślnym rozwiązaniem dręczącej śniącego od jakiegoś czasu sprawy.
W bardziej szczegółowej interpretacji snu o tym trunku znaczenie będzie miał również jego kolor. Jasne piwo w nocnej fantazji często zwiastuje rychły zysk bądź otrzymanie listu. Niekiedy sygnalizuje również potrzebę uzbrojenia się w cierpliwość, która pomoże w osiągnięciu zamierzonego celu. Piwo ciemne we śnie to z kolei zapowiedź poprawy sytuacji życiowej w niedalekiej przyszłości. Wizja ta może dotyczyć różnych dziedzin życia, w tym np. sfery uczuciowej i zawodowej. Słodka odmiana tego trunku to z kolei obietnica wygranej.
Niekiedy sen o piwie traktowany może być przez sennik jako oznaka towarzyskości oraz radości życia śniącej osoby, a także głębokiego relaksu, który nadejdzie już wkrótce. Czasem to po prostu głos podświadomości, który mówi śniącemu, że odpoczynek ze znajomymi przy kuflu piwa pozwoli odpocząć od codziennych zmartwień.
Naczynie pełne piwa widziane w śnie, np. butelka, oznacza brak kłopotów ze zdrowiem. Picie tego napoju wśród innych ludzi może być z kolei zapowiedzią nawiązania nowych, obiecujących znajomości. Jego nalewanie zazwyczaj symbolizuje z kolei nadchodzący odpoczynek, a grzane piwo to miłe towarzystwo. Wiele sukcesów i samozadowolenia zwiastuje natomiast sen o warzeniu złotego trunku.
Również wizja o upiciu się zazwyczaj jest dobrym znakiem. Oznacza wyjście z trapiących śniącego kłopotów, nawet tych poważniejszych, obronną ręką.

Sen o piwie – kiedy wróży problemy?

Według sennika mogą zdarzyć się również sytuacje, w których sen o piwie nie będzie oznaczał dobrych rzeczy. Zwiastunem kłopotów będzie przede wszystkim mętny i skwaśniały trunek, który wróży zgryzoty, pecha i niepowodzenie pewnych planów. Spore straty to także zbicie butelki z piwem. Złym omenem może być już nawet samo przewrócenie piwa w butelce, bez uszkodzenia naczynia. Picie tego napoju w puszce to z kolei symbol braku więzi i wspólnego języka z otaczającymi śniącego ludźmi.
Sen o warzeniu piwa, choć ma swoją pozytywną interpretację, może być również odczytywany negatywnie. Niekiedy zwiastować on może bowiem pewne niejasności i problemy w życiu. Najczęściej są one jednak przejściowe i mijają dzięki uzbrojeniu się w cierpliwość.
Marzenie senne o popijaniu tego napoju w barze, bez towarzystwa innych ludzi, to często oznaka głębokiego rozczarowania i smutku. Bywa to również zapowiedź rychłej straty finansowej. Z kolei obserwowanie osoby pijącej piwo, a szczególnie upijającej się nim, może być zwiastunem kłótni z bliską osobą, nadchodzących nieporozumień lub rozmów, które przyniosą stratę. Symbol ten jest bardziej wyrazisty, jeżeli śniący odczuwa lęk przed daną osobą.
Złym znakiem jest także ujrzenie pustej butelki po piwie. Jest to bowiem zapowiedź problemów z osiągnięciem wyznaczonego celu w realnym życiu.
Nieprzyjemna bywa także interpretacja snu o piciu piwa z niechęcią. Taka wizja wieszczy bowiem natłok zadań i obowiązków, których wykonywanie wręcz odbierze radość życia.
Choć symbolika picia piwa na pierwszy rzut oka wydaje się radosna, zwiastująca odprężenie i dobrą zabawę, wcale nie musi tak być. Szczegóły mają tu spore znaczenie, dlatego warto je zapamiętać. Nie powinno się natomiast zanadto przejmować interpretacją snu. Na treść marzeń sennych wpływa wiele czynników, dlatego nie warto przywiązywać się zbyt mocno do ich rozumienia według senników.
Czy pozwolić nastolatkom na piwo bezalkoholowe? Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości