piwo

  piwo

  Z czym kojarzy ci się piwo? Jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość osób, która miałaby dać odpowiedź na to pytanie, wskazałaby jedynie popołudniowy czy wieczorny relaks. Warto jednak wiedzieć, że trunek ten rewelacyjnie działa również na naszą urodę. I to wbrew pozorom wcale nie negatywnie. 

  Piwo kremowe to słynny przysmak z serii o Harrym Potterze. W Polsce można się go napić w kilku miejscach i podawane jest przede wszystkim w formie bezalkoholowej, chociaż w fabule książki było one tylko dla osób powyżej 16. roku życia, a zatem miało procenty. Przedstawiamy dwa proste przepisy na piwo kremowe alkoholowe i bezalkoholowe. Sprawdź je!

  Czy przed i po szczepieniu przeciw COVID-19 można pić alkohol? Zdaniem włoskiego stowarzyszenia ds. problemów alkoholowych należy unikać napojów wyskokowych kilka dni przed i po przyjęciu wakcyny. Organizacja przypomniała o tym zaleceniu po opublikowaniu w mediach wiadomości, że w punkcie szczepień na Sycylii oferowano piwo.

  Degustator, czyli kiper, to pracownik, który zajmuje się oceną smaku, zapachu i wyglądu napojów alkoholowych, takich jak piwo i wino, a także kawy oraz herbaty. Degustator musi mieć doskonale wyostrzone zmysły oraz świetną pamięć.

  TIR przewożący piwo przewrócił się pod Troszkowem w województwie warmińsko-mazurskim. Zdarzenie spowodowało zablokowanie drogi krajowej nr 57. Policja przewiduje, że utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

  Według sennika piwo widziane we śnie najczęściej jest dobrą wróżbą. Zazwyczaj oznacza ono bowiem powodzenie w interesach, dobrą zabawę, poprawę relacji z przyjaciółmi, a także nadchodzący relaks. Niekiedy jednak sennik interpretuje tej napój w negatywny sposób.

  Piwo należy do najstarszych i najchętniej spożywanych trunków na świecie. Każdego roku na świecie wypija się aż 133 miliardy litrów piwa. Nie dziwi więc, że ten popularny napój alkoholowy doczekał się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara obchodzony jest w pierwszy piątek sierpnia, w tym roku więc wypada 7. sierpnia.

  Każda ćwicząca osoba wie, jak nieprzyjemne są bóle pojawiające się dzień po intensywnym treningu. O to, jak sobie radzić z zakwasami i co jeść, aby się zregenerować zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN dietetyka sportowego i fizjologa dra Krzysztofa Mizerę.

  ... żeberka z grilla z miodem i musztardą lub włoska sałata wiosenna z jajami przepiórczymi? Na co macie ochotę? Zobaczcie, co przygotował kucharz Robert Sowa. Przygotujcie potrawy według jego przepisów!

  Dlaczego w Armenii niespokojnym małym dzieciom wkłada się pod poduszkę ostry nóż? Jak Ormianie celebrują pierwszy ząbek malucha? Dlaczego w Armenii karmiące matki piją codziennie piwo? W kolejnej odsłonie cyklu „Mama dookoła świata” Ofelia Grzelińska opowiada o macierzyństwie po ormiańsku.

  Profesjonalia 2011 to święto piwa, na które tłumnie przybywają piwowarzy i barmani z całej Polski. Dlaczego złoty napój się warzy, a nie produkuje? O to zapytaliśmy najlepszych piwowarów w naszym kraju.