Gwiazdy

Złota Malina dla Bruce'a Willisa cofnięta. "Byłoby to niewłaściwe"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24
kadr z filmu "Fujary na tropie"

Złote Maliny to nagrody przyznawane za najgorsze filmy i role aktorskie. Organizatorzy uznali, że Bruce Willis powinien zostać nominowany za wszystkie role z zeszłego roku. Stworzono dla niego nawet odrębną kategorię. Po oświadczeniu rodziny na temat stanu zdrowia aktora, wycofano nagrodę.

Bruce Willis nie dostanie Złotej Maliny

Bruce Willis w ubiegłym roku wystąpił w ośmiu filmach. Większość z tych produkcji nie przypadła do gustu widzom oraz krytykom, były też finansowymi klapami. Organizatorzy antyoscarowych nagród Złote Maliny postanowili dla aktora stworzyć odrębną kategorię, w której był jedynym nominowanym - "Najgorszy występ Bruce'a Willisa w filmie z 2021".

Polscy aktorzy i aktorki

"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"
"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Ostatecznie nagrodę dostał za rolę w filmie z gatunku science fiction "Kosmiczny grzech". Willis wciela się w rolę emerytowanego generała. W rankingach produkcja dostawała dwie i pół gwiazdki na dziesięć.

Nagrody te były przyznawane 26 marca, a 30 marca bliscy aktora poinformowali, że kończy on karierę ze względu na stan zdrowia. Bruce Willis cierpi na afazję, która "wpływa na jego zdolności poznawcze".

Bruce Willis bez Złotej Maliny

Organizatorzy poinformowali na Twitterze, że ubolewają nad stanem zdrowia aktora i zażartowali pisząc:

- Prawdopodobnie to wyjaśnia, dlaczego chciał odejść z wielkim hukiem w 2021.

Wspomnieli, że dopiero teraz dowiedzieli się o stanie zdrowia aktora, pożyczyli mu zdrowia. Wydali także oświadczenie dotyczące rezygnacji z przyznania Złotej Maliny Bruce'owi.

- Po wielu przemyśleniach i rozważaniach Razzies podjęła decyzję o wycofaniu nagrody przyznanej Bruce'owi Willisowi, ze względu na jego niedawno ujawnioną diagnozę. Jeśli czyjś stan zdrowia wpływa na jego decyzje i występy, uznajemy, że wręczenie mu Złotej Maliny byłoby niewłaściwe - napisali.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN/Warner Bros

Pozostałe wiadomości